بهترین وکیل ملکی در تهران و کرج – وکلای کیا وکیل

چنانچه در جستجوی بهترین وکیل ملکی در تهران هستید، مفتخریم اعلام کنیم، تیم وکیل ملکی گروه حقوقی کیا وکیل با در اختیار داشتن تخصص و تجربه لازم می‌کوشد تا حل‌وفصل دعاوی ملکی پیچیده را با حداقل موانع پیش برد. وکیل ملکی غرب تهران گروه حقوقی کیا وکیل ضمن تسلط کامل بر انواع دعاوی ملکی پیچیده حقوقی، کیفری و ثبتی و با اشراف بر آیین دادرسی ویژه هر یک از این دعاوی، بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد داد. 

پیچیدگی خاص انواع دعاوی ملکی به گونه‌ای است که جز با کمک یک وکیل ملکی خوب مخصوصا در غرب تهران و تهران (وکیل دعاوی ملکی)، حل و فصل آن ممکن نیست. دعاوی ملکی یکی از پررنگ‌ترین انواع دعاوی هستند که روزانه موارد متعددی از آن به مراجع صالح قضایی ارجاع داده می‌شوند. هریک از دعاوی ملکی بسته به ماهیتی که دارند، می‌بایست طبق آیین دادرسی خاصی روند حل و فصل خود را طی کنند. 

وکیل ملکی غرب تهران برای دعاوی ملکی حقوقی

یکی از پرتکرارترین انواع دعاوی ملکی مربوط به پرونده‌هایی است که ماهیت حقوقی دارند. تیم کیا وکیل با بیش از 15 سال تجربه درخشان، آماده است تا با ارائه بهترین وکیل ملکی غرب تهران رسیدگی به دعاوی ملکی حقوقی شما را به نحو احسن بر عهده بگیرد.  

 • دعاوی ملکی مربوط به تنظیم سند رسمی: در مورد انتقال مالکیت املاک و مستغلات: در هر معامله‌ای که متضمن نقل و انتقال مال عینی باشد، به‌منظور پیشگیری از تبعات قانونی، عقد باید طی یک سند رسمی به ثبت برسد.
 • پرونده الزام به فک رهن: چنانچه مال مرهون پس از رفع شدن علت رهن به صاحب بازنگردد، راهن می‌تواند برای بازپس‌گیری عین مرهونه از طرق قانونی و قضایی مرتهن را الزام به استرداد آن مال کند.
 • دعاوی ملکی ابطال قرارداد: صحت قرارداد میان متعاملین مستلزم داشتن شروط اساسی مشخصی است که عدم تحقق آن این حق را به متعاملین می‌دهد که بتوانند نسبت به ابطال قرارداد اقدام کنند.
 • دعاوی فسخ قرارداد ملک: چنانچه در قراردادهای معاملات ملکی تقایص قانونی وجود داشته باشد، هر یک از متعاملین اختیار برهم زدن آن معامله را دارند.
 • دعاوی خلع ید ملک: چنانچه صاحب ملک غیرمقولی هستید که به تصرف غیرقانونی دیگری درآمده است، باید نسبت به خلع ید از ملک خود از طریق قانونی اقدام کنید. بدین منظور بهتر است از یک وکیل دعاوی ملکی برای آگاهی نسبت به ابعاد این دعوای مشاوره بگیرید. 
بهترین وکیل ملکی در تهران
حوزه کاری وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی غرب تهران در کیا وکیل

همان‌طور که از نام دعاوی ملکی پیداست، این موارد مربوط به ثبت اسناد املاک مورد معامله هستند و ممکن است بسته به نوع دعوا عناصر حقوقی یا کیفری در خود داشته باشند.

با توجه به وسعت چشمگیر کلان‌شهر تهران و افزایش تقاضای سکونت و اشتغال در این شهر، حجم معاملات ملکی در این مناطق بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. در عین حال، مشکلات ناشی از عدم آگاهی افراد یا مجمل بودن بودن قوانین مربوط به انجام این معاملات، موجب طرح انواع دعاوی ملکی شده است.

چنانچه نیازمند وکیل ملکی تهران و غرب تهران جهت رسیدگی به دعاوی ملکی خود هستید، بهتر است این کار را به دست وکیل ملکی مجرب کیاوکیل در این حوزه بسپارید.

تخصص ما در تیم حقوقی کیا وکیل تنها منحصر به رسیدگی به دعاوی نیست. شما می‌توانید، پیش از انجام هرگونه معامله ملکی برای افزایش آگاهی در مورد معامله و پیشگیری از مشکلات احتمالی از مشاوره‌های یک وکیل دعاوی ملکی در تهران در گروه حقوقی کیا وکیل بهره‌مند شوید.

وکیل ملکی کیفری مهمترین فاکتور در موفقیت

در مقایسه با دعاوی ملکی حقوقی، دعاوی ملکی کیفری به سبب وجود عناصر جرم، دارای ماهیت کیفری هستند. عموماً این دعاوی در نتیجه رفتارهای متقلبانه یا مجرمانه یکی از متعاملین است و در نتیجه طرح دعوا در مرجع صالح، مجرم با مجازات مقرر در قانون مواجه خواهد شد و بیشتر از پرونده‌های ملکی معمول نیازمند وکیل ملکی کیفری متبحر خواهید بود.

به مصادیقی از این دعاوی در قانون ثبت اسناد و املاک اشاره شده است. به‌عنوان مثال مواد 105 و 107 این قانون به کلاهبرداری در حوزه معاملات ملکی اختصاص دارد.

این دعاوی نسبت به دو نوع دیگر حقوقی و ثبتی ممکن است، پیچیده‌تر باشد و رسیدگی به آن‌ها مستلزم صرف زمان بیشتری است. آثار جدی رفتار متقلبانه و مجرمانه در دعاوی ملکی به حدی است که ممکن است زیان‌دیده را تا مدت طولانی متأثر از خود سازد و به از دست رفتن بخش عظیمی از سرمایه او منجر شود. بنابراین حل‌وفصل این دعاوی به سبب ماهیت پرونده باید با کمک یک وکیل دعاوی ملکی انجام شود.

متخصصین ما در گروه حقوقی کیا وکیل با آگاهی کامل از آیین دادرسی کیفری این دست جرائم، آماده‌اند تا وکیل ملکی کیفری در تهران و غرب تهران به عهده بگیرند. برخی از دعاوی ملکی کیفری که می‌توانید، در مورد آن‌ها از بهترین مشاوره حقوقی در کیا وکیل بهره‌مند شوید، عبارتند از:

 • جعل و استفاده از اسناد مجعول ملکی در معاملات ملکی با قصد فریب
 • توسل به شیوه‌های کلاهبردارانه در انجام معاملات ملکی
 • دعاوی خیانت در امانت و خرید و فروش و معامله معارض
 • دعاوی مربوط به انتقال منافع ملک دیگری به
وکیل ملکی غرب تهران

وکیل ملکی کیست

وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که دارای مدرک دانشگاهی و آکادمیک در زمینه حقوق و وکالت است. این نوع وکیل تمرکز خود را بر تحقیق، مشاوره و حل و فصل دعاوی در حوزه ملکی قرار داده است و بصورت تخصصی تر پیگیر قوانین ملکی می باشد.

توجه داشته باشید وکالت رشته دانشگاهی عمومی است و ما رشته ای در دانشگاه‌های حقوق تحت عنوان وکیل ملکی نداریم.

برای اینکه یک وکیل در دسته دعاوی ملکی بخواهد کار و فعالیت داشته باشد باید:

 • در زمینه  دعاوی ملکی، اجاره‌ای، ثبتی و قوانین ملکی کیفری مطالعات گسترده ای داشته باشد.
 • تجربه ای عملی و شخصی گسترده ای در دعاوی ملکی داشته باشد.
 • به چالش ها و قوانین ملکی و ثبتی تسلط کامل پیدا کند.
 • اگر در حوزه دعاوی ملکی تالیفات داشته باشد نشان دهنده میزان تجربه، دانش و تبحر وکیل ملکی می باشد.
 • دعاوی ملکی، اجاره، ثبتی و … قسمت عمده‌ای از دعاوی سالهای اخیر اکثر دادگستری ها را شامل می شود و داشتن یک وکیل ملکی خوب و کاربلد اهمیت فراوانی در موفقیت پرونده دارد.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی حرفه ای و مجرب 

در دعاوی مالی و ملکی که در آن ممکن است زیان و سود طرفین جابجا یا ضایع شود نیازمند حضور یک وکیل ملکی باتجربه و حرفه ای می باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوای ملکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در روند دادرسی پرونده ملکی و تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد. بنابراین برای اینکه پرونده ملکی در روند و روال قانونی خود دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی و سهل‌انگاری نشود، لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی، را فردی طرح و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در حوزه دعاوی ملکی و مالی این وکیل ملکی است که بر مبنای ارزش معاملاتی املاک مسلط و آگاه است. اینکه کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم، این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله‌های خود را در نظر می‌­گیرد تا حق و حقوق موکلش به علت استفاده نابه جا و اشتباه دستخوش تضییع نشود.

پس این مسئله واضح است که همیشه امکان ضایع شدن حقوق افراد در رابطه با اموال و املاکشان وجود دارد. پرونده‌ها و دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، ادعای مالکیت، اجاره، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف و  … وجود دارد. که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود. بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل ملکی خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

دفتر وکیل ملکی غرب تهران

مراجعه حضوری : آدرس : تهران – میدان انقلاب – خیابان جمال زاده جنوبی – پلاک 144 – طبقه 4 – واحد 8

تماس با وکیل ملکی در تهران : 02177417959 و 09126493552

تماس با وکیل: 77417959-021