وکیل کیفری در تهران و غرب تهران در کیا وکیل

حضور یک وکیل کیفری (وکیل دعاوی کیفری) بسته به اینکه در چه جایگاهی از یک پرونده باشد، نقش تعیین‌کننده‌ای در دادرسی کیفری پرونده دارد. وکیل کیفری در یک سوی پرونده می‌تواند، در تبرئه متهم، کاهش مجازات مجرم یا نجات جان موکل خویش گام بردارد و در مقابل، وکیلی دیگر، احقاق حق بزه‌دیده و تلاش برای مجازات شایسته مجرم را رسالت خویش می‌داند.

چناچه در تکاپوی یافتن یک وکیل کیفری در تهران برای پرونده خود هستید، فرصت رسیدگی به پرونده خود را به وکلای دعاوی کیفری ما در کیا وکیل بدهید.

با سلام و احترام به شما،

ما به عنوان یک تیم متخصص وکلای کیفری در منطقه غرب تهران، افتخار داریم که به شما خدمات حقوقی حرفه‌ای و کارآمد را ارائه دهیم. با توجه به تجربه‌های متعدد و دانش عمیق ما در زمینه حقوق کیفری، می‌توانیم به شما در مواجهه با مسائل حقوقی پیچیده و مختلف کمک کنیم.

خدمات ما در زمینه کیفری شامل موارد زیر می‌شود:

 1. مشاوره حقوقی: ما آماده‌ایم تا به شما در تفسیر قوانین و مقررات کیفری کمک کنیم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهیم.
 2. دفاع در دادگاه: در صورت مواجهه با اتهامات جنایی، تیم وکلای ما آماده است تا دفاع حرفه‌ای را در دادگاه انجام دهد و حقوق شما را حفظ کند.
 3. پیگیری پرونده: ما از آغاز تا انتهای پرونده شما را پیگیری می‌کنیم و از اخذ اطلاعات و اداره تمامی مراحل حقوقی مرتبط با پرونده‌تان سرپرستی می‌کنیم.
 4. مذاکرات: در صورت امکان، تلاش می‌کنیم تا به تسویه‌وضعیت و حل و فصل مسائل بدون نیاز به دادگاه برسیم.
 5. حقوق زندانیان: در صورت داشتن عزیمت به زندان یا مواجهه با مشکلات حقوقی در داخل زندان، به شما کمک می‌کنیم تا حقوق خود را حفظ کرده و مسائل حقوقی خود را مطرح کنید.

ما در تیم وکلای کیفری در غرب تهران به حمایت از حقوق شما اعتقاد داریم و تلاش می‌کنیم تا بهترین نتایج حقوقی را برای شما بدست آوریم. اگر به دنبال یک وکیل کیفری با تجربه و متخصص در منطقه هستید، با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

وکیل کیفری در تهران

ماهیت دعاوی کیفری و مراجعه به وکیل کیفری

به‌عنوان یک اصل کلی ماهیت دعاوی کیفری مبتنی بر وقوع جرم است. به عبارت دیگر اساس این دعاوی را فعل یا ترک فعلی تشکیل می‌دهد که قانونگذار در اسناد قانونی آن را جرم‌انگاری کرده و متناسب با آن مجازات معینی پیش‌بینی کرده باشد.(ماده2 قانون مجازات اسلامی).

مجازات‌ها در این دعاوی بر اساس ماهیت جرم می‌تواند طیف وسیعی داشته باشد؛ از جزای نقدی و شلاق گرفته تا مجازات‌های سالب آزادی و حیات. بر اساس جرم، مجازات در این دعاوی می‌تواند، شامل حد، قصاص، دیه یا تعزیر باشد.(ماده 14 قانون م.ا).

از آنجاکه نتیجه این دعاوی به‌طور مستقیم با جان، حیثیت، آزادی و مال افراد پیوند می‌خورد، نداشتن یک وکیل کیفری خوب و کاردان یا یک گام اشتباه در مسیر رسیدگی به پرونده می‌تواند، آثار زیان‌باری بر فرد داشته باشد. بنابراین ضروری است که یک یا چندوکیل دعاوی کیفری که از تجربه و دانش کافی در این دعاوی برخوردار هستند، در این مسیر طرفین دعوا را همراهی کنند.

پیشنهاد می‌کنیم با توجه به ماهیت حساس پرونده‌های کیفری، از همان ابتدا نسبت به اخذ یک وکیل دعاوی کیفری یا در موارد جانی از وکیل قتل کیا وکیل استفاده کنید. رسالت ما در کیا وکیل در برابر پرونده‌های کیفری، تضمین ارائه بهترین مشاوره تخصصی از سوی یک وکیل کیفری در تهران و غرب تهران است.

نقش و وظایف وکیل کیفری کیاوکیل

مجازات‌های کیفری می‌توانند مشکلات عدیده‌ای نظیر مجازات‌های نقدی سنگین و کیفرهای شدید برای فرد به همراه داشته باشد و آثاری جدی بر زندگی، اجتماعی، حرفه‌ای و شخصی فرد برجای گذارند.

به‌منظور جلوگیری از این عواقب نامطلوب، ضروری است که فرد از مشاوره با یک وکیل دعاوی کیفری که به زیر و خم دستگاه قضایی آشنا باشد و بتواند به کاهش مجازات یا تبرئه متهم کمک کند، بهره برد.

بسیاری از موکلین از نقش و وظایف وکیل دعاوی کیفری شناخت دقیقی ندارند. با این حال دعاوی کیفری حوزه‌ای چالش برانگیز در انواع دعاوی هستند و صیانت از حقوق و منافع طرفین دعوا در گرو مهارت و تخصص بنیادین این وکیلاست.

ما در کیا وکیل با شناخت تمام جوانب پرونده‌های کیفری می‌کوشیم، شما را از بهترین مشاوره وکیل دعاوی کیفری در تهران و غرب تهران بهره‌مند سازیم.

وظایف و مسئولیت‌های وکیل کیفری

به‌طور کلی بعضی از وظایف و مسئولیت های وکیل کیفری عبارتند از:

 • ارزیابی موضوع کیفری: یک وکیل دعاوی کیفری متبحر می‌بایست با درنظر داشتن تمام جنبه‌های موضوع پرونده، به ارزیابی دقیق و جامع آن بپردازد. حتی اگر موکل او در جایگاه متهم یا مجرم باشد، وکیل باید موضوع را هوشمندانه مدیریت کند و تدابیری برای فائق آمدن بر موضوع بیندیشد.
 • جمع‌آوری ادله و اطلاعات مستند: در جریان رسیدگی به پرونده، جمع‌آوری هرچه بیشتر اطلاعات و ادله اهمیت بالایی دارد. بازدید از صحنه جرمبرای جمع‌آوری شواهد و سایر اطلاعات ارزشمند دیگر که می‌تواند در رسیدگی به موضوع، مؤثر باشد، بسیار مفید است. چناچه در پرونده شاهد یا شاهدینی وجود داشته باشد، وکیل کیفری باید برای گردآوری اطلاعات با آن‌ها گفتگو کند. از سوی دیگر وکیل می‌باست از اطلاعات و شواهد به‌دست آمده در برابر هرگونه تحریف و دستکاری محافظت کند.
 • مطلع ساختن موکلین: ممکن است، لازم باشد که وکیل دعاوی کیفری بارها در دادگاه رفت‌وآمد داشته باشد. وکیل باید این امر را بدون تأخیر و تعلیق انجام دهد و موکل خود را از روند پیشرفت پرونده آگاه نگه‌دارد.
 • دانایی و هوشمندی در مواجه با شرایط غیرعادی: وکیل دعاوی کیفری باید از دانش خوبی در مورد قوانین و تجدیدنظرخواهی‌هایی که برای حفظ منافع موکل لازم است،برخوردار باشد. همچنن باید به تمام حقوق فردی موکل خویش واقف باشد و در جریان تعقیب و رسیدگی به پرونده بر این حقوق تأکید ورزد.
 • تحلیل دقیق پرونده: وکیل دعاوی کیفری باید بتواند موقعیت را به‌خوبی تحلیل و قضاوت کند. وظیفه او این است که گریزراه‌هایموجود در تعقیب و دادرسی پرونده را شناسایی کند و در نتیجه راهبردهای هوشمندانه‌ای جهت حمایت از موکل و کاهش مجازات یا تبرئه او بیابد.
 • مدیریت شرایط پرفشار و پراسترس: وکیل دعاوی کیفری ممکن است ساعات کاری ثابتی نداشته باشد. ممکن است وکیل در زمان و ساعات پیش‌بینی‌نشده ملزم به شرکت در روند رسیدگی به پرونده باشد. از این رو وکیل باید همواره خود را آماده نگاه‌ دارد و خود را مشتاقانه وقف انجام وظایف خود کند. مدیریت شرایط پرفشار و اضطراب‌زا یکی از وظایف وکیل است.
مزایای وکیل کیفری کیا وکیل

دفتر دعاوی کیفری غرب تهران

تماس با وکیل: 77417959-021