وکیل قتل در تهران و غرب تهران در کیا وکیل

برای دریافت مشاوره از بهترین وکیل قتل در تهران و غرب تهران ضروری است که در کوتاه‌ترین زمان نسبت به اخذ وکیل اقدام کنید. نقش‌آفرینی به موقع وکیل در این پرونده‌ها در تسریع جمع‌آوری ادله و ارزیابی آن‌ها و در نتیجه رسیدگی موفق به آن مؤثر است. با توجه به نگاه سخت‌گیرانه قانون‌گذار در جرم‌انگاری قتل، رسیدگی به پرونده‌های این موضوع، حساسیت بسیار بالایی دارد.

از این رو، نقش وکیل قتل تهران در تقلیل مجازات قاتل از یک سو و پیشگیری از تضییع حق مقتول و اولیاء دم او از سوی دیگر، اصلی انکارناشدنی است.

ضرورت گرفتن وکیل قتل در پرونده قتل

اهمیت گرفتن وکیل قتل در چنین پرونده‌هایی همچون سایر دعاوی در دو جایگاه قابل تصور است؛ یکی در جایگاه دفاع از قاتل و دیگری در جایگاه دفاع از حقوق اولیاء دم مقتول است.

حق دسترسی متهم به وکیل قتل در پرونده‌های کیفری از جمله قتل، وفق قانون آیین دادرسی کیفری(ماده 5) و قانون اساسی(ماده 35) برای مرتکب جرم درنظر گرفته شده‌ است. در صورت عدم توانایی متهم در اخذ وکیل قتل، برای او وکیل تسخیری تعیین می‌شود.

یک وکیل قتل خوب و مجرب از مراحل ابتدایی رسیدگی به پرونده مانند بازپرسی، تحقیق و صدور کیفرخواست تا مراحل پایانی آن یعنی، صدور و ابلاغ رأی نهایی،قدم به قدم موکل یا موکلین خویش را همراهی می‌کند.

چنانچه وکیل در جایگاه دفاع از قاتل باشد، باید بر تخفیف مجازات مجرم اهتمام ورزد. این مسئله به‌ ویژه زمانی‌ که حکم قطعی مجرم قصاص باشد، بسیار حائز اهمیت است. بدین منظور وکیل قتل به روش‌های مختلفی در صدد کاهش مجازات موکل برمی‌‌آید. از جمله:

 • تلاش برای جلب رضایت اولیاء‌ دم برای گذشت از حق قصاص
 • تلاش جهت ایجاد مصالحه میان طرفین پرونده و تبدیل مجازات قصاص به دیه پس از توافق با مجرم
 • ارزیابی کامل پرونده از جهت امکان استناد به عوامل رافع مسئولیت کیفری (مانند دفاع مشروع و…)

در جایگاه دفاع از حقوق اولیاء دم وکیل تلاش می‌کند تا به‌ منظور عدم تضییع حقوق آن‌ها و پایمال نشدن خون مقتول، پرونده را در مسیر صدور حکم مجازات درخور و مقتضی پیش برد.

بهترین وکیل برای پرونده قتل
مزایای وکیل قتل کیا وکیل

نقش وکیل قتل کیا وکیل

در قانون مجازات اسلامی ایران، قتل، بسته به اینکه عمد، شبه‌ عمد یا خطای محض باشد به انحاء مختلفی جرم‌انگاری شده است. در این میان مجازات سلب حیات یا به بیان دیگر، قصاص، شدیدترین نوع کیفر است که برای مجازات قتل‌عمد وضع شده است.

با توجه به مطالب گفته شده، حضور یک وکیل قتل در پرونده‌هایی با محوریت جنایت بر نفس اهمیت به‌سزایی در نتیجه دادرسی دارد. اگر قصد دارید از همراهی وکیل قتل در تهران و غرب تهران در پرونده خود بهره‌مند شوید، همین حالا با کیا وکیل تماس بگیرید.

مسئولیت‌های وکیل قتل در تهران

با توجه به جدیت و حساسیت موضوع این پرونده‌ها وکیل قتل در تهران باید، حضوری همه‌جانبه در روند رسیدگی به پرونده قتل داشته باشد. در این راستا برخی از مسئولیت‌های وکیل می‌تواند، شامل موارد زیر باشد:

 • انجام تحقیقات و ارزیابی پرونده به‌منظور تعیین نتیجه احتمالی و اتخاذ راهبرد مؤثر برای دفاع از موکل/ موکلین خود در دادگاه
 • تفسیر قوانین برای موکلین و کمک به ‌آن‌ها در شناخت حقوق قانونی خود
 • تلاش جهت فیصله پرونده در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل ممکن
 • همراهی موکلین در تمام مراحل تعقیب و رسیدگی به پرونده؛ اعم از مرحله تحقیقات پلیسی تا جلسات دادرسی، محاکمه و استماع
 • مرور اسناد و ادله مرتبط با جرم و پرونده شامل شهادت شهود، گزارش‌های پلیس، گزارش‌های پزشکی قانونی و…
 • ملاقات با موکل در زندان یا بازداشتگاه
 • تهیه لوایح قانونی و خلاصه پرونده
 • ارائه شواهد و مدارک به قضات در مراحل دادرسی
 • دفاع دقیق، کامل و جامع از موکل
 • ارائه توصیه و راهنمایی به متهم
 • بررسی ادله از منظر میزان محکمه‌ پسند بودن آن برای مجازات متهم بر اساس آن‌ها
 • اقناع قاضی با ارائه مدارک و مستندات جمع‌آوری شده به نفع موکل

همچنین وکیل قتل می‌تواند، در مراحل مختلف معاینه محل و اعزام کارشناس حضور داشته باشد. گستره وسیع مسئولیت‌های وکیل قتل حکایت از پیچیدگی این پرونده‌ها دارد. توصیه می‌کنیم، برای آگاهی از حقوق خود در این پرونده‌ها با یک وکیل قتل در تهران در مؤسسه حقوقی کیا وکیل مشاوره داشته باشید.

گرفتن وکیل برای قتل تهران

دفتر وکیل قتل در غرب تهران

مراجعه حضوری : آدرس : تهران – میدان انقلاب – خیابان جمال زاده جنوبی – پلاک 144 – طبقه 4 – واحد 8

تماس تلفنی با دفتر وکیل قتل : 02177417959 و 09126493552

تماس با وکیل: 77417959-021