مجازات زنا زن شوهر دار با مرد بیگانه چیست ؟ آیا قتل زن و مرد زناکار توسط شوهر مجازاتی دارد؟ این سوالات از سوالات پرتکرار در جامعه می باشد که در این پست قصد داریم نگاهی جزئی تر به انها داشته باشیم. در صورت نیاز به گرفتن وکیل خانواده یا وکیل قتل در تهران و کرج، با گروه وکالت کیا وکیل در ارتباط باشید.

مجازات زنا زن شوهردار با مرد بیگانه و قتل توسط شوهر

هرکسی زن خود را در حال زنا با مرد اجنبی مشاهده کند و علم به تمکین زن خود داشته باشد می‌تواند در همان حال هر دو را به قتل برساند و در صورتی که زن مکره باشد (عدم رضایت زن) فقط می‌تواند مرد را به قتل برساند. این حق فقط برای شوهر است و بقیه بستگان مانند برادر و پدر چنین حقی ندارند همچنین یک زن نیز نمی‌تواند شوهر خود را که در حال زنا با زنی دیگر است به قتل برساند، فقط در مورد زنا چنین حقی برای شوهر است.

شوهر فقط در حال زنا چنین حقی دارد مثلا اگر چند روز بعد از زنا همسر یا مرد زنا کار را به قتل برساند از چنین معافیتی برخوردار نیست و قصاص می‌شود. پس اگر زنی شوهر دار با مردی اجنبی در فراش باشند اما در حال زنا نباشند مثلا در حال تقبیل (بوسیدن) یا مضاجعه (هم بستر شدن) باشند مرد نمیتواند هیچ کدام را به قتل برساند.
درصورت رعایت شرایط بالا و به قتل رساندن زنا کار شوهر از قصاص، دیه و تعزیر معاف است (هیچ گونه مجازاتی نخواهد داشت).

در این موارد باید ادله‌ای مبنی بر اثبات حرف خود را داشته باشد که مثلا شاهدهایی در این میان شهادت بدهد که زن با مرد بیگانه در حال زنا بوده است و به همین دلیل مرد هر دو را به قتل رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *