امروزه با توجه به مشکلاتی که درخواست طلاق یک طرفه دارد، منجمله صرف زمان زیاد به طوری که درخواست طلاق از سمت اقا تا شش ماه و درخواست طلاق از خانم گاها تا 2 سال زمان نیاز دارد. در نهایت نیز مشخص نیست حکم دادگاه دقیقا چه خواهد بود. از این رو اکثر زوجین برای جدایی به سراغ وکیل طلاق توافقی میروند که هزینه وکیل طلاق توافقی از این رو اهمیت پیدا می‌کند. روند طلاق بین 2 تا 7 روز کاری قابل انجام است و موکلین محترم در هیچ یک از مراحل دادگاه و جلسات مشاوره و در نهایت دفترخانه نیاز به حضور نخواهند داشت و تمام کارها توسط وکیل طلاق توافقی ایشان قابل انجام است.

هزینه وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی به دو شکل قابل انجام خواهد بود. هزینه طلاق توافقی در دو حالت متفاوت می‌باشد. اما درنظر داشته باشید پرداخت هزینه وکیل طلاق توافقی از ضررهای مالی بعدی جلوگیری خواهد کرد.

الف- طلاق توافقی با حضور هر دو نفر (خانم و آقا) در دفتر وکالت و امضا اسناد مربوطه

که در این حالت شما نیاز به دو وکیل خواهید داشت ( از نظر قانونی یک وکیل نمیتواند وکالت هر دو طرف را همزمان بر عهده بگیرد) و بهتره هر دو وکیل از یک دفتر وکالت انتخاب شوند تا کارهای هماهنگی و انجام امور مربوط به دادگاه و جلسات مشاوره در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. در این حالت هزینه وکیل طلاق توافقی نیز کمتر خواهد شد.

ب- داشتن حق طلاق توسط خانم (طلاق توافقی)

در این روش نیز خانم در قالب عقدنامه یا سند مجزا از همسر خود حق طلاق را دریافت کرده است. به این معنا که هر زمانی که خانم اراده کند، میتواند از جانب همسر خود یک وکیل انتخاب کرده و مراحل طلاق توافقی را طی کند. در این روش داشتن حق طلاق بلاعزل خیلی مهم بوده و در صورتی که در عقدنامه این عبارت بلاعزل نوشته نشده باشد، در آینده میتواند مشکل ساز شود. برای دریافت جزییات دقیق و نکات لازم در مورد متن حق طلاق بانوان، لطفا با وکیل طلاق توافقی دفتر کیاوکیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان با وکیل خانواده و طلاق پرداخت نفقه در طلاق توافقی - وکیل طلاق توافقی

نکاتی در مورد وکیل طلاق توافقی

اما چند نکته مهم در مورد وکیل برای طلاق توافقی که در صورت عدم رعایت نکات به ظاهر ساده در آینده ممکن است برای هر کدام از زوجین مشکلات فراوانی ایجاد کند.

  • رجوع در زمان عده و درخواست مهریه بذل شده

یکی از نکاتی که معمولا زوجین و گاها وکلای جوان تر به آن دقت نمیکنند. امکان سلب درخواست رجوع از سمت خانم می باشد. مثال: اگر زوجین برای طلاق توافقی و شرایط ذیل آن ( مهریه – حضانت فرزندان مشترک و نفقه و …)  به توافق نهایی رسیده باشند و مراحل دادگاه و مشاوره طلاق توافقی را نیز طی کرده باشند. ممکن است خانم قبل از اتمام عده درخواست مجدد مهریه خود را داشته باشد!!! اگر در متن قرارهای اولیه تنظیم شده امکان رجوع برای خانم یا اقا به صورت مکتوب سلب نشده باشد.

تازه اول کار و مشکلات جدید خواهد بود. برای مشاوره با وکیل طلاق و دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه وکیل طلاق توافقی و نحوه جلوگیری از آن لطفا با گروه وکلای کیا وکیل تماس حاصل فرمایید.

  • مهریه سنگین تضمین طلاق نیست

با وجود تمام راهکارهای قانونی و موراد ذکر شده در متن بالا، باز هم گاهی شرایط زندگی به گونه ای سخت می‌شود که راهی جز جدایی وجود نخواهد داشت. همین امر موجب شده است بسیاری از بانوان و خانواده‌ی آنها در هنگام ازدواج به حربه مهریه‌های سنگین متوسل شوند. به‌عنوان وکیل طلاق که سال ها در امر دعاوی خانواده فعال هستیم باید اشاره کنم که مهریه سنگین امروزه نمی‌تواند در بسیاری از موارد اقا را ملزم به طلاق نماید؛ چراکه با تقدیم دادخواست اعسار و قسط بندی مهریه درخواست طلاق همسر خود را رد می‌کنند.

همچنین تقسیط مهریه نیز تنها تا ۱۱۰ سکه قابل پذیرش است و فراتر از آن را، فقط مرد در صورتی ملزم به پرداخت است که اموالی غیر از مستثنیات دین داشته باشد. بنابراین بهتر این است که به‌جای مهریه‌های چند صد سکه‌ای در هنگام عقد، بانوان از وکالت در طلاق استفاده کنند.

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اطلاع رسانی نظرات
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها