وکیل طلاق و وظایف و مسئولیت‌ها

امروزه با توجه به رشد و پیچیدگی مشکلات جدید که برای زوجین بوجود می آید و به موازات آن به روز شدن مداوم مقررات و قوانین کشور در زمینه دعاوی خانواده امکان اینکه یک فرد از تمامی این تغییرات قانون و نحوه پیگیری آن مطلع باشد کمی دشوار شده است. یکی از مواردی که جدیدا چند سالی است استخدام وکیل طلاق توافقی با توجه به نوع پرونده ها و تجربه ما دز زمینه دعاوی خانواده زیاد شده است بحث جدایی و طلاق یک طرفه است.

در حالت عمومی آقا حق طلاق دارد و هر زمانی که بخواهد میتواند این درخواست را تقدیم دادگاه کرده و روند اداری آن رو شروع کند این در حالی است که خانم برای درخواست طلاق با مشکلات و پیچیدگی قضایی بیشتری رو به رو است.

   بهترین   وکیل طلاق توافقی  کلیک کنید 

وکیل طلاق

به طور کلی اگر آقا درخواست جدایی و عدم سازش داشته باشد می تواند در مدت زمان حدود 3 تا 4 ماه به مقصود خود برسد و از دادگاه خانواده رای طلاق را دریافت کند ولی برای خانم این فرایند ممکن است تا 2 سال نیز به درازا بیانجامد و در نهایت نیز نتواند دادگاه و قاضی پرونده را مجاب به دادن رای طلاق کند.

با توجه به تغییرات قوانین و همچنین موارد ذکر شده بالا، در مواقعی که یکی از طرفین قصد جدایی و طلاق را دارد بهتر است قبل از هر اقدامی با یکی دو وکیل طلاق توافقی صحبت و مشاوره داشته باشد و اگر امکان گرفتن رای دادگاه را دارد سپس اقدام به طرح دعوا کند. این مورد برای مواقعی که خانم قصد گرفتن طلاق را دارد خیلی خیلی بیشتر نمود پیدا میکند.

بسیاری از درخواست هایی طلاق که از سوی خانم مطرح می شود در همان ابتدای کار مشخص  می شود که قابل انجام نبوده و در صورت اصرار زوجه پس دوندگی فراوان به نتیجه و گرفتن رای دادگاه نخواهد رسید. پس لزوم مشورت با وکیل با تجربه در زمینه کاری که شما لازم دارید اینجا مشخص می شود.

وکیل برای طلاق

اطلاعات کلی در مورد وکیل طلاق

به طور کلی سه نوع طلاق داریم:

1- طلاق توافقی

در این شیوه که سریع ترین و کم هزینه ترین روش نیز می باشد. هر دو طرف بر سر مسایل کلی ( مهریه – حضانت – نفقه و …) توافق کرده و با طرح یک دادخواست به دادگاه مراجعه میکنند یا برای سهولت کار از وکیل طلاق توافقی کمک میگیرند. در این روش اگر خود زوجین مستقیما به دادگاه مراجعه کرده و پیگیر کار خود باشند، پس از معرفی به مشاور های خانواده ، باید دو طرف به این مشاور ها مراجعه کرده و پس طی چند جلسه، اگر مشاور به این نتیجه رسید که امکان سازش وجود نداره.

طی یک نامه این موضوع را به اطلاع دادگاه می رساند و دادگاه رای طلاق توافقی را صادر میکند. در کل این فرایند حدود 3 ماه به طول خواهد انجامید.

در صورتی که افراد تمایل به رفتن و مراجعه حضوری در دادگاه خانواده و جلسه های مشاوره حضوری را نداشته باشند ، میتوانند به جای خود یک وکیل معرفی کرده تا او کار آنها را انجام دهد. در صورتی که هر دو طرف (خانم و آقا ) از وکیل متخصص دعاوی خانواده استفاده کنند گاها پیش آمده کل این فرایند درخواست و مشاوره ها و دادگاه و…. در 3 روز انجام شده و رای نهایی دادگاه را تقدیم موکلین خود کنند! برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان با وکیل طلاق توافقی لطفا تماس بگیرید.

2-  طلاق از طرف مرد – طلاق از جانب زوج

در قوانین عمومی کشور ما به طور طبیعی اقا حق طلاق دارد و هر زمانی که اراده کند میتواند با مراجعه به دادگاه خانواده این درخواست را تسلیم دادگاه نمایید.

یک نکته مهم که معمولا زیاد از مشاورین ما پرسیده می شود بحث وکیل مهریه است که در صورتی که طلاق از سمت آقا مطرح شود چگونه می شود؟

به طور کل در هر شرایط دادن مهریه خانم به مرد واجب است ( به جز موارد بسیار استثنا مثل بیماری های خاص و یا نقض یکی از شروط ضمن عقد و یا …. ) وقتی اقا درخواست طلاق میدهد کل مهریه به وی واجب بوده و این عدد هز میزان هم باشد فرقی در رای دادگاه نمیکند. به جز مهریه دیگر حقوق خانم مثل شرط تنصیف اموال و اجرت المثل و … نیز بر مرد واجب خواهد بود.

3- طلاق از طرف خانم – طلاق از جانب زوجه

همان طور که در بالاتر نیز اشاره شد، درخواست طلاق از سمت خانم کمی پیچیده تر بوده و فقط زمانی قابل انجام است که یکی از شروط ضمن عقد نقض شده باشد و یا زوجه در عقدنامه خود وکالت بلاعزل از همسر خود برای طلاق گرفته باشد. (حق طلاق)

در این حالت توصیه ما مشاوره با چند وکیل طلاق قبل از هر اقدامی خواهد بود و در صورت نیاز دادن وکالت برای پیگیری امور. زیرا با توجه به تجربه ما بسیاری از دلایلی که زوجه برای خود متصور است از نظر دادگاه مورد قبول نخواهد بود و پس از چند ماه تلاش نتیجه ای حاصل نخواهد شد. دقیقا به همین دلیل است که در پرونده هایی که ما دلایل و مدارک کافی برای ارایه به دادگاه از سوی موکل خود نداشته باشیم ، در همان ابتدای کار پرونده را قبول نمی کنیم که در انتها شرمنده موکل خود نشویم.

وکیل خانم طلاق و مهریه

متاسفانه برخی از همکاران ما به خاطر مسایل مالی هر نوع پرونده با حداقل شانس پیروزی را هم قبول میکنند. به همین منظور قبل از هر کاری با چند وکیل دعاوی خانواده و طلاق مشورت کرده سپس اقدام به گرفتن وکیل نمایید.

کاری هایی که وکیل طلاق می تواند در این گونه پرونده ها انجام دهد:

1- سرعت بخشیدن به امور به طوری که فرایند چند ماهه در عرض چند روز انجام میشود.

2- مشاوره تخصصی و پیگیری پرونده به سمت هدف تعیین شده موکل خود

3- عدم نیاز به مراجعه موکل در هیچ یک از مراحل دادگاه، مشاوره و ….

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه : در صورت درخواست زوجین، تحت یک سری شرایط خاص امکان حذف طلاق و نام همسر از شناسنامه توسط وکیل نیز وجود خواهد داشت و شناسنامه آنها پاک خواهد شد. برای دریافت اطلاعات دقیق در این مورد لطفا با دفتر وکالت ما تماس حاصل فرمایید.

سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید من مهدی مشهدی هستم خوش حال میشم نظرتون درباره این محتوا بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *