وکیل مهریه در قم کیست ؟

وکیل مهریه در قم هنگامی که زن یا مرد تصمیم به طلاق می‌گیرند علاوه بر اینکه از لحاظ عاطفی برای آنها درگیری پیش می‌آید، پای مسائل مادی مانند مهریه و حل اختلافات مرتبط با آن نیز به میان آمده و به همین دلیل برای حل این اختلافات از وکیل مهریه در قم استفاده می‌کنند. گاهی ممکن است مرد در برابر پرداخت مهریه که حق مسلم زن است مقاومت کرده و در این مواقع نیاز به یک وکیل مهریه بیشتر احساس می‌شود، زیرا قطعاً زن با تمامی قوانین حقوقی مربوط به مهریه آشنا نبوده و کمک یک وکیل خبره می‌تواند بسیار در روند پرونده مؤثر باشد. وکیل مهریه باید دارای چه سوابق و وظایفی باشد؟ یا اینکه یک وکیل خوب باید چه تجربیاتی داشته باشد؟ هزینه‌ای که دریافت می‌کند چه مقدار است؟ پاسخ سوالات شما در این مقاله گنجانده شده و با مطالعه آن می‌توانید تا حدود زیادی با وکیل مهریه آشنا شوید.

برای مشاوره با وکیل مهریه کلیک کنید 

دلیل ضرورت مراجعه به وکیل مهریه

دلیل ضرورت مراجعه به وکیل مهریه

هنگامی که تصمیم به مطالبه مهریه خود می‌گیرید باید بدانید که چه قصد طلاق داشته باشید چه نیت شما طلاق نباشد لازم است به یک وکیل مهریه در قم که در این زمینه تخصص لازم را داشته باشد مراجعه کنید و در این مورد هیچ گونه شکی به خود راه ندهید؛ دلیل ضرورت مراجعه به وکیل مهریه این است که یکی از اصولی که موجب موفقیت در  پرونده‌های مربوط به مهریه می‌شود، مراجعه به موقع و انجام اقدامات لازم در موعد مشخص شده است؛ در غیر این صورت امکان اینکه نتیجه مطلوب به دست نیاورید بیشتر می‌شود. ضمن اینکه یکی از اقداماتی که باید انجام دهید این است که بتوانید استعلام اموال مرد را گرفته و جهت جلوگیری از انتقال آن نسبت به توقیف آن اقدام کنید. بنابراین می‌توان گفت مراجعه به وکیل مهریه سبب می‌شود شما تا حد زیادی در هزینه‌ها و زمان خود صرفه جویی کنید.

 

بهترین وکیل مهریه در قم چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین نکته‌ای که در مورد مهریه وجود دارد این است که مهریه به سبب نکاح و ازدواج ایجاد می‌شود؛ به این معنا که زن می‌تواند بلافاصله پس از جاری شدن خطبه عقد، نسبت به مطالبه مهریه خود اقدام کند. حتی در صورتی که زن از شوهر خود تمکین نکرده و یا به مرد خیانت کند نیز مهریه به وی تعلق گرفته و مرد ملزم است در هر صورت و با هر شرایطی مهریه را بپردازد؛ اما باید بگوییم که این کار در صورتی امکان پذیر است که از یک وکیل مهریه متبحر و با تجربه بالا کمک گرفته و بدون اطلاعات کامل وارد عمل نشد. بهترین وکیل مهریه در قم در راستای طلب مهریه موکل خود تلاش می‌کند تا کمترین خسارت برای طرفین پرونده ایجاد شده و حتی از توقیف اموال و حکم جلب وی تا حد امکان استفاده نکند. در حقیقت یک وکیل مهریه خوب سعی می‌کند با استفاده از قوانین مناسب‌ترین راه را برای وصول مهریه انتخاب کند. سطح پایه یک دادگستری، داشتن مهارت در زمینه مهریه، داشتن تجربه موفقیت آمیز در زمینه وصول مهریه و هزینه منصفانه از جمله ویژگی‌های یک وکیل مهریه در قم است.

 

اقداماتی که در انتخاب وکیل مهریه نباید انجام داد

گاهی اوقات یک شخص برای مطالبه مهریه خود تصمیم به انتخاب یک وکیل مهریه گرفته و از راه‌های گوناگون برای این انتخاب استفاده می‌کند. بعضی مواقع ممکن است فرد فاکتورهای اشتباهی را برای انتخاب وکیل در نظر گرفته و در نتیجه دچار یک انتخاب نادرست شود. در ادامه به بعضی از این فاکتورها اشاره می‌کنیم.

  • اهمیت دادن به جنسیت وکیل در هنگام انتخاب:

گاهی ممکن است شما تمایل داشته باشید که وکیلی که انتخاب می‌کنید زن یا مرد باشد که این موضوع خود مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ ولی این موضوع زمانی مشکل ساز می‌شود که شما فقط فاکتور جنسیت را در نظر گرفته و از مهارت و تجربه وی مطمئن نباشید؛ در این صورت احتمال اینکه نتیجه مطلوب را به دست نیاورید افزایش پیدا می‌کند.

  • عدم توجه به میزان تجربه وکیل منتخب:

باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه وکیل باتجربه‌تر باشد احتمال پیروزی شما در دادگاه بیشتر خواهد بود، زیرا وکیل با تجربه از تمامی قوانین حقوقی مربوط به مهریه آگاه بوده و می‌تواند با بهترین روش‌ها از شما در دادگاه دفاع کند.

  • انتخاب بدون تحقیق و با چشم بسته:

یکی از مواردی که ممکن است در انتخاب وکیل مهریه در قم شما را به دردسر بیندازد این است که بدون تحقیق با یک وکیل قرارداد ببندید. تحقیق در مورد یک وکیل می‌تواند اطلاعات لازم را در مورد میزان موفقیت‌های وی در اختیار شما قرار داده و در نتیجه شما با چشم باز و اطمینان بیشتر وکیل مورد نظر را انتخاب کنید.

  • اهمیت دادن بیش از حد به تبلیغات:

دقت کنید که گاهی تبلیغات حالت بازار گرمی به خود گرفته و نباید تنها با یک تبلیغ وکیل خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید پس از مشاهده تبلیغ مربوط به یک وکیل مهریه در قم در مورد وی تحقیق کرده و فقط به تبلیغ اتکا نکنید.

اقداماتی که در انتخاب وکیل مهریه نباید انجام داد

میزان تجربه کیا وکیل

میزان تجربه و سوابق کاری وکیل مهریه در قم یکی از مواردی است که برای افراد در هنگام انتخاب وکیل اهمیت زیادی داشته و معمولاً گزینش خود را بر اساس این مورد انجام می‌دهند. از افتخارات موسسه حقوقی و داوری نور این است که وکیلی که در این مجموعه فعالیت می‌کند دارای رزومه‌ای درخشان بوده و موفق شده‌ اکثر پرونده‌های قضایی خود را با موفقیت به اتمام برساند. خانم اکرم خدابخشی با اخذ مدرک پایه یک دادگستری و عضویت در کانون وکلای مرکز بیش از 15 سال سابقه درخشان در حوزه وکالت دارد. می‌توان گفت صداقت بالا، دلسوزی، تجربه کافی، تخصص و 90 درصد موفقیت در انواع پرونده ها از جمله خصوصیاتی است ایشان در رزومه کاری خود دارند.

 

هزینه وکیل مهریه در قم

شرایط گوناگونی می‌تواند در تعیین حق‌الوکاله وکیل مهریه در قم مؤثر باشد و این شرایط سبب شده که نتوان در مورد هزینه یک پرونده به صورت قاطع صحبت کرد. برای مثال میزان مهریه‌ای که مطالبه می‌شود، پیچیدگی پرونده، عندالمطالبه یا عندالاستطاعه بودن مهریه و… می‌تواند در تعیین میزان هزینه وکیل مهریه تأثیرگذار باشد. پیشنهاد ما این است که برای اینکه بتوانید به صورت دقیق از میزان هزینه پرونده خود مطلع شوید به وکیل منتخب خود مراجعه کرده و با ارائه شرح پرونده و دادن اطلاعات کامل به وی، هزینه آن را برآورد کنید. البته میزان شهرت و موفقیت وکیل نیز در دستمزد وی بسیار تاثیرگذار است.

وکیل مهریه در قم

سخن پایانی

طبق مطالبی که در این مقاله ارائه دادیم به این نتیجه رسیدیم که مهریه حقی است که به سبب نکاح ایجاد شده و زن می‌تواند پس از ازدواج آن را مطالبه کرده و مرد نیز ملزم به پرداخت آن است. گاهی زوج به هر دلیلی از پرداخت مهریه به زوجه ممانعت کرده و زن را در این زمینه با مشکلاتی مواجه می‌کند؛ در این صورت است که زن به وکیل مهریه مراجعه کرده و با مشورت از وی بهترین راه را برای وصول مهریه خود انتخاب می‌کند. وکیل مهریه وکیلی است که بیشترین فعالیت وی در رابطه با مهریه بوده و به همین دلیل در این زمینه تجربه زیادی داشته و از قوانین مرتبط با آن آگاهی کامل دارد. در زمینه انتخاب یک وکیل باید دقت کنید که به صورت چشم بسته و فقط با توجه به جنسیت وکیل، تبلیغات و بدون اطلاعات نسبت به انتخاب وکیل مهریه در قم اقدام نکرده و فاکتورهایی مانند میزان تجربه، میزان موفقیت در پرونده‌های مشابه، انصاف و صداقت وی نیز توجه داشته باشید. در این صورت است که می‌توانید نتیجه‌ای مطلوب را کسب کنید.

سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید من مهدی مشهدی هستم خوش حال میشم نظرتون درباره این محتوا بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *