وکیل کلاهبرداری ملکی

کلاهبرداری ازجمله جرایمی است که اشخاص بسیاری در معرض آن قرار دارند و با بروز این مشکل قسمتی از دارایی خود را از دست می‌دهند. با توجه به اینکه برای انجام این کار شخص کلاهبردار از فریب و تقلب استفاده می‌کند، به‌راحتی شخص را در دام خود خواهد انداخت. به همین دلیل قانون‌گذار برای جرم‌هایی مانند کلاهبرداری، اختلاس و ارتشا اعدام در نظر گرفته است. لازم به ذکر است که اگر جرم‌ ذکرشده به‌صورت گروهی انجام شود، همه افراد مجازات خواهند شد.

کلاهبرداری رهن و اجاره ملک و اجاره آن با وکالت‌نامه تقلبی

چگونگی اثبات کلاهبرداری رهن و اجاره ملک

در لغت کلاهبرداری به معنای فریب، دروغ، شیادی، حقه‌بازی و تصاحب مال دیگران است. در این جرم فرد با تقلب و حیله اموال افراد را با رضایت کامل شخص قربانی به دست می‌آورد. به‌طورکلی با بزرگ شدن جوامع، پیچیدگی روابط افراد هم بیشتر می‌شود. به علت وجود افراد کلاهبردار در جامعه، اعتماد بین افراد به کمترین سطح خود رسیده و این موضوع امری کاملا طبیعی است.

برای جلوگیری از بروز این خطر باید با رعایت جوانب احتیاط عمل کنید. معمولا افراد احساسی، کم‌تجربه و ناآگاه به‌راحتی در دام کلاهبردارها می‌افتند. با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی، راه‌های کلاهبرداری پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود که این موضوع باعث ایجاد دغدغه برای یافتن راه‌حل شده و اثبات کلاهبرداری را سخت‌تر می‌کند.

برای اثبات کلاهبرداری می‌توانید از وکیل کلاهبرداری استفاده کنید و :

شهادت شهود

افرادی که از لحاظ ایمان، عقل، عدالت و بلوغ مورد تائید مراجع قانونی باشند، شهادت آنها موردقبول است. بنابراین می‌توانید از چنین افرادی کمک بگیرید.

اقرار

اقرار به معنای این است که فرد خطاکار، جرم خود را گردن بگیرد که بر اساس ماده 164 با او برخورد خواهد شد.

سوگند

سوگند یکی دیگر از روش‌های اثبات بی‌گناهی است که در آن شخص با گواه قرار دادن خداوند بزرگ سعی در اثبات بی‌گناهی خود دارد.

علم قاضی

با ارائه مدارک لازم و بررسی شواهد، قاضی با اتکا به علم خود می‌تواند علیه شخص کلاهبردار حکم صادر کند. تحقیقات محلی یکی از مواردی است که ممکن است به قاضی در صدور حکم کمک کند.

توجه داشته باشید که برای شکایت از کلاهبرداری رهن و اجاره ملک باید مراحل قانونی زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید شکایت خود را تنظیم کنید.
  • به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید.
  • در مرحله آخر باید در سامانه سنا اطلاعات شما ثبت شوند.

کلاهبرداری در ملک در چه مواردی صورت می‌گیرد؟

کلاهبرداری در موارد مختلفی اتفاق می‌افتد که از جمله آنها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • کلاهبرداری در هنگام فروش ملک که شخص کلاهبردار آن را به‌صورت همزمان به چند نفر می‌فروشد.
  • کلاهبرداری در رهن و اجاره ملک که ممکن است همزمان به چند نفر اجاره داده شود.
  • کلاهبرداری در فروش خودرو یا خرید ملک که در این موارد هم احتمال کلاهبرداری توسط افراد حرفه‌ای وجود دارد.

در تمام مواردی که در قسمت بالا اشاره کردیم، احتمال کلاهبرداری به‌وسیله افراد حرفه‌ای و سودجو وجود دارد که این موضوع باعث از دست رفتن بخشی از اموال می‌شود. ولی شما میتوانید با یک وکیل مجرب در حوزه وکیل کلاهبرداری کمک بگیرید

 

جرم کلاهبرداری رهن و اجاره ملک چیست؟

برای بررسی مجازات جرائمی مانند وکیل کلاهبرداری در اموال به قانون مجازات اختلاس و کلاهبرداری مراجعه می‌کنند. با توجه به ماده یک این قانون که درباره این جرائم به‌صورت زیر بیان می‌کند:

«زمانی که یک شخص با حیله و کلک مردم را فریب می‌دهد تا اموال مردم را تصاحب کند جزو جرائم کلاهبرداری است. مهم‌ترین اتفاق در کلاهبرداری، فریب خوردن فرد زیان‌دیده توسط فرد کلاهبردار می‌باشد»

به‌طورکلی اگر شخص در رابطه با رهن و اجاره با استفاده از فریب و تقلب، اموال کسی را ببرد، به جرم کلاهبرداری در رهن و اجاره مرتکب شده است. امروزه با توجه به اوضاع و شرایط بد اقتصادی، برای رهن و اجاره املاک ارزان امکان افتادن در دام افراد کلاهبردار و سودجو وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات باید بتوانید اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده تا در صورت رهن و اجاره ملک بتوانید با تحقیقات و هوشیاری لازم اقدام کنید.

انواع کلاهبرداری رهن و اجاره ملک

با توجه به اینکه پرونده‌های بسیاری درباره کلاهبرداری ملکی در مراجع قضایی وجود دارد، بهتر است اطلاعات لازم را در رابطه با این موضوع کسب کرده و با انواع آن بیشتر آشنا شوید. از انواع این کلاهبرداری می‌توان موارد زیر را نام برد.

یکی از انواع کلاهبرداری ملکی بدین‌صورت است که شخص کلاهبردار سندی جعلی را تنظیم کرده و با استفاده از آن ملکی را که خود صاحب آن نیست را رهن و اجاره دهد.

اجاره و رهن ملک با استفاده از وکالت‌نامه جعلی

 اکثر افراد با دادن وکالت به شخص دیگر، برای رهن و اجاره اقدام می‌کنند که همین موضوع باعث می‌شود برخی از کلاهبرداری‌های ملکی از این طریق صورت گیرد. به‌عبارت‌دیگر برخی از اشخاص با تنظیم وکالت‌نامه جعلی، قصد سوء استفاده و کلاهبرداری ملک را دارند. شما می توننیذ با وکیل کلاهبرداری خوب به راحتی مشکل خود را حل کنید .

وکالت‌نامه برای رهن و اجاره می‌تواند به‌صورت بلا عزل یا مدت‌دار باشد که تا زمان ذکرشده اعتبار خواهد داشت. در بیشتر موارد احتمال دارد که شخص کلاهبردار با استفاده از وکالت‌نامه بی‌اعتبار و باطل‌شده و با استفاده از نیرنگ و فریب قصد بردن مال شخص را داشته باشد.

کلاهبرداری ملکی و انواع آن را بهتر بشناسید

اجاره ملک با استفاده از سایت‌های اینترنتی

وکیل کلاهبرداری – با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت و دنیای مجازی، امروزه اکثر کارها به‌صورت آنلاین و اینترنتی صورت می‌گیرد. به همین علت احتمال دارد که شخص کلاهبردار با استفاده از تبلیغات اینترنتی ارزان، توجه افراد ناآگاه بسیاری را به سمت خود جلب کند. در مرحله بعد با تنظیم قرارداد جعلی سعی دارد که قسمتی از رهن را دریافت کرده و سپس ناپدید شود.

این مورد یکی از راه‌های جدید برای کلاهبرداری است که برای جلوگیری از بروز این مشکل باید برای رهن و اجاره به دفاتر املاک معتبر و قانونی مراجعه کنید. به‌علاوه می‌توانید با انجام اقدامات دیگری مانند نوشتن اجاره‌نامه، گرفتن استعلام از سند و دریافت کد رهگیری از بروز این مشکلات خودداری کنید.

سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید من مهدی مشهدی هستم خوش حال میشم نظرتون درباره این محتوا بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *