وکیل ملکی در اهواز

خرید ملک و املاک و مستغلات در حال حاضر با وجود تورمی که در کشور وجود دارد بهترین سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، این نوع سرمایه‌گذاری سبب شده که افراد زیادی به داشتن وکیل ملکی در اهواز نیاز پیدا کرده تا در زمینه‌های مختلف از آنها مشورت بگیرند. از آنجایی که شهر اهواز جزو کلان‌شهرهایی است که خرید و فروش ملک در آن بسیار رایج است امکان ایجاد اختلافات و مشکلات در این زمینه نیز در این شهر وجود دارد. وکیل ملکی به واسطه تخصصی که در حوزه حل مشکلات ملکی و غیر منقول کسب کرده قادر است این نوع دعاوی را حل و فصل نماید و به بهترین نحو از موکل خود دفاع کند. اگر شما قصد دارید با یک وکیل ملکی قرارداد ببندید احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده باشد که یک وکیل خوب دارای چه خصوصیات و وظایفی است؟ یا هزینه‌ای که دریافت می‌کند چه مقدار است؟ ما در این مقاله علاوه بر پاسخ به این سوالات، در مورد مسایل دیگر این نوع وکالت نیز صحبت کرده‌ایم.

وکیل ملکی در اهواز

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی اصولاً به دو دسته دعاوی حقوقی و کیفری تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه در مورد این دو به صورت مختصر توضیحاتی ارائه می‌کنیم.

دعاوی حقوقی: این دسته از دعاوی ملکی مربوط به اختلافاتی است که در زمان فسخ قرارداد، عدم توافق در پرداخت اجاره و تنظیم سند ایجاد می‌شود. وکیل ملکی در اهواز قادر است دعاوی ملکی حقوقی را به درستی پیگیری کرده و از حق موکل خود دفاع کند. نکته‌ای که در مورد این دسته از دعاوی لازم است مورد اشاره قرار گیرد این است که ارتکاب جرم برای این نوع دعاوی وجود نداشته و قاضی با تعیین خسارت مالی پرونده را مختومه می‌کند.

دعاوی کیفری: گاهی اوقات ملک یا مستغلاتی به چندین نفر فروخته می‌شود یا جعل سند صورت گرفته و فرد مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد یا اینکه حقوق فردی مالک زیر پا گذاشته می‌شود. این‌گونه پرونده‌ها در دسته دعاوی ملکی کیفری قرار می‌گیرند که احتمال این می‌رود که قاضی حکم حبس را برای مجرم در نظر بگیرد. این دسته از دعاوی ملکی به دلیل اینکه علاوه بر جنبه خصوصی از لحاظ عمومی نیز باعث خدشه‌دار شدن قوانین می‌شوند نمی‌توان تنها با تعیین خسارت مالی پرونده را بست بلکه قاضی با در نظر گرفتن حبس سعی در احقاق حقوق شاکی خصوصی و عمومی دارد.

وکیل ملکی در اهواز در مورد این دو دسته اطلاعات کامل داشته و به همین دلیل می‌تواند با توجه به قوانین، ماده‌ها و تبصره‌های موجود بهترین دفاع را از شما به عمل آورد.

 

انواع دعاوی ملکی حقوقی

طبق آمار ارائه شده در بین پرونده‌های دعاوی ملکی پرونده‌هایی که در دسته حقوقی قرار دارند بیشترین حجم را به خود اختصاص داده‌اند. رایج‌ترین انواع دعاوی ملکی حقوقی از این قرارند:

 • دعاوی الزام به تحویل ملک: یکی از مواردی که در مبایعه نامه ملک فروخته شده، ذکر می‌گردد تاریخی است که فروشنده در آن متعهد شده که ملک را به شخص خریدار تحویل می‌دهد. در صورتی که فروشنده با هدف بالا بردن قیمت ملک، سند را به خریدار تحویل ندهد، خریدار می‌تواند از فروشنده شکایت کند. کمک گرفتن از وکیل ملکی در اهواز در این مواقع بهترین راه برای سرعت بخشیدن به روند پرونده است.
 • الزام به تنظیم سند: یکی دیگر از اقداماتی که خریدار و فروشنده ملک باید پس از معامله انجام دهند، تنظیم سند رسمی ملک مورد معامله است. اگر احیانا فروشنده از تنظیم سند رسمی خودداری کرده و نتوانستید به صورت مسالمت آمیز وی را راضی به این کار کنید بهترین کار این است که با ارائه اسناد مربوط به ملک، خواستار احقاق حق خود شوید.
 • رفع مزاحمت و ممانعت از حق: گاهی فردی مانع استفاده شما از ملکتان می‌شود و در واقع برای شما مزاحمت ایجاد می‌کند؛ این در صورتی است که آن شخص هیچ گونه تصرفی در ملک شما نداشته است. در این مواقع شما می‌توانید با ارائه مدارک لازم از وی شکایت کنید.
 • باطل کردن معامله صوری با هدف فرار از بدهی: طبق ماده 218 قانون مدنی هر گونه معامله صوری با هدف فرار از دین و بدهی به شرطی که در دادگاه ثابت شود باطل است. برای مثال شخصی که به منظور فرار از قرض خود اموال و املاکش را به صورت صوری معامله کند دادگاه این معامله را باطل اعلام کرده و حتی برای آن مجازاتی در نظر می‌گیرد.

وکیل ملکی در اهواز در این موارد با توجه به احاطه‌ای که به قوانین دارد می‌تواند به بهترین نحو از شما دفاع کند.

 

ویژگی‌های یک وکیل ملکی موفق

قطعاً یک وکیل ملکی خوب و موفق دارای خصوصیاتی است که باعث تمایز وی از سایر وکلا و افزایش محبوبیت و مراجعین او می‌گردد. در ادامه این مطلب به معرفی تعدادی از این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

 • داشتن سوابق درخشان در کارنامه خود
 • مطلع بودن از تمامی ماده و تبصره‌ها و استفاده به موقع از این تبصره‌ها
 • گذراندن تحصیلات و آموزش‌های لازم در حوزه‌های مختلف وکالت
 • دارای اطلاعات به روز رسانی شده جهت آگاهی از تغییرات قوانین
 • وقت‌شناسی، ارائه پرونده در زمان مشخص شده و ارزش قائل شدن برای وقت موکل
 • توانایی انتخاب راه‌های مناسب برای کوتاه‌تر شدن مسیر پرونده
 • خوش اخلاقی و صبوری
 • داشتن قدرت کلامی بالا

مجموع این ویژگی‌ها می‌تواند یک وکیل را در رأس وکلای دیگر قرار داده و موجب شود محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کند. تعداد وکیل ملکی در اهواز که این خصوصیات را به همراه دارند کم نبوده و شما می‌توانید برای طرح دعاوی خود از آنها کمک بگیرید.

 

هزینه وکیل ملکی در اهواز

از آنجایی که وکالت دارای شاخه‌های گسترده‌ای است و یک وکیل ممکن است در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته باشد، میزان حق‌الوکاله هر پرونده نیز متفاوت بوده و با توجه به نوع پرونده و مرحله‌ای که پرونده در آن قرار دارد مشخص می‌شود. برای مثال هزینه‌ای که می‌توان برای پرونده‌ای که در مرحله ابتدایی قرار دارد در نظر گرفت بسیار متفاوت‌تر از پرونده‌ای است که در مرحله تجدید نظر می‌باشد. باید گفت که میزان موفقیت وکیل، میزان تخصص و سابقه کاری وی و نیز معروفیت وکیل نیز می‌تواند در حق‌الوکاله تأثیر زیادی داشته باشد. بنابراین ارائه قیمت دقیق ممکن نبوده و موکل برای اطلاع از آن باید به ارائه توضیحات کامل در مورد دعوی خود و مشخص شدن مرحله آن نزد وکیل مورد نظر بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه حق‌الوکاله می‌توانید با شماره تلفن‎های داخل سایت تماس حاصل نمایید.

 

سخن پایانی

از آنجایی که قوانین دعاوی ملکی بسیار حساس بوده و از پیچیدگی خاصی برخوردارند، پیشنهاد ما این است که برای حل آنها از یک وکیل متخصص و مجرب در زمینه دعاوی ملکی مشورت بگیرید. این امر با تحقیق در مورد میزان سابقه، میزان موفقیت در پرونده‌های ملکی و سایر ویژگی‌های دیگر امکان‌پذیر است. باید به این موضوع دقت کنید که هزینه وکالت هر وکیل با دیگری متفاوت بوده و اگر این فاکتور برای شما اهمیت دارد، لازم است قبل از انعقاد قرارداد از آن مطلع شوید. بعضی وکلا علاوه بر اینکه به صورت حضوری با ارباب رجوع خود ملاقات دارند به صورت تلفنی و غیر حضوری نیز مشاوره‌های لازم را به آنان ارائه می‌دهند که این خود می‌تواند مزیت بزرگی برای وکیل و موکل محسوب شود. شما می‌توانید با مراجعه به یک وکیل ملکی در اهواز مشورت‌های لازم را در مورد پرونده خود دریافت کرده و ادامه روند پرونده خود را بدون هیچ گونه نگرانی به وی بسپارید.

سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید من مهدی مشهدی هستم خوش حال میشم نظرتون درباره این محتوا بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *