وکیل جرایم رایانه ای کیست؟ چه زمان به آن نیاز داریم ؟

وکیل جرایم رایانه ای با داشتن دانشی به روز و متخصصین مسلط به جرایم سایبری و قوانین این حوزه، تمامی پروندهای سایبری شما را به نتیجه مطلوب خواهد رساند. وکیل جرایم رایانه ای  یا وکیل سایبری در میان انواع متخصصین که یک تیم حقوقی در خود جای می‌دهد، تخصص نسبتاً جدیدی است که حیات آن تقریباً با ظهور جرائم سایبری و نیاز به وکیل برای پلیس فتا مقارن است. وکیل سایبری به جرات نیازمند تخصص و دانش بسیار بیشتر، عمیق‌تر و جامعتری نسبت به سایر حوزه های وکالت می باشد.

نظر به اهمیت و حساسیت فظای اینترنت و رایانه، حضور یک وکیل جرایم سایبری خوب که بر انواع مصادیق جرائم رایانه ای و آیین دادرسی دعاوی جرایم سایبری اشراف کامل داشته باشد، ضروری است. چنانچه به دنبال گرفتن بهترین وکیل جرایم رایانه ای در تهران جهت وکیل پلیس فتا و یا پرونده سایبری خود هستید، کیا وکیل آماده است تا شما را از مشاوره و خدمات بهترین وکیل جرایم سایبری متخصص خود در این حوزه بهره‌مند سازد.

آدرس دفتر وکیل جرایم رایانه ای : آدرس : تهران – میدان انقلاب – خیابان جمال زاده جنوبی – پلاک 144 – طبقه 4 – واحد 8


وکیل جرایم رایانه ای به چه پرونده‌هایی رسیدگی می‌کند؟

وکیل جرایم رایانه ای، به پرونده‌هایی که در ارتباط با جرایم رایانه ای هستند، رسیدگی می‌کند. این پرونده‌ها، می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه ای

هر فردی که به نحو غیرمجاز به داده‌ها، سامانه‌های رایانه‌ای، یا مخابراتی که با تدابیر امنیتی حفاظت شده‌اند، دسترسی یابد، موظف به مجازات خواهد بود. این مجازات شامل حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جریمه نقدی از بیست میلیون (20.000.000) ریال تا هشتاد میلیون (80.000.000) ریال یا هر دو می‌شود.

 • حمله سایبری

حمله سایبری ، به تلاشی برای نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یا شبکه‌های رایانه‌ای به منظور آسیب‌رسانی، سرقت اطلاعات یا کسب مزایای مالی گفته می‌شود. این حملات، می‌توانند توسط افراد، گروه‌ها یا دولت‌ها انجام شوند.

 • انتشار محتوای مجرمانه
 • جعل و کلاهبرداری رایانه ای.
 • سرقت اطلاعات.
 • هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی.

به‌طور کلی یک وکیل جرایم رایانه ای می‌تواند به پرونده‌هایی که موضوع آن‌ها از مصادیق ذکر شده در این قانون باشد رسیدگی کند. برای دریافت مشاوره یک وکیل جرایم رایانه ای در غرب تهران می‌توانید، از خدمات تخصصی کیا وکیل در این حوزه بهره مند شوید.

وکیل جرایم رایانه ای به چه پرونده‌هایی رسیدگی می‌کند؟

هزینه وکیل جرایم رایانه ای چقدر است؟

هزینه وکیل جرایم رایانه ای، بسته به عوامل مختلفی مانند تجربه وکیل، میزان پیچیدگی پرونده، و منطقه جغرافیایی، متفاوت است. به طور کلی، هزینه وکیل جرایم رایانه ای، در بازه‌ای بین 500 هزار تا 5 میلیون تومان متغیر است.

در برخی موارد، ممکن است هزینه وکیل جرایم رایانه ای، بیشتر یا کمتر از این بازه باشد. به عنوان مثال، اگر پرونده جرایم رایانه ای، پیچیده باشد و نیاز به صرف وقت و تلاش بیشتری از سوی وکیل داشته باشد، هزینه وکیل نیز بیشتر خواهد بود. همچنین، اگر پرونده جرایم رایانه ای، در منطقه جغرافیایی گران‌قیمتی مانند تهران مطرح باشد، هزینه وکیل نیز بیشتر خواهد بود.

با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما مشاوره دهیم .

مزایای همکاری با وکیل جرایم رایانه‌ای

1. حفاظت از حقوق شخصی و حریم خصوصی

وکلای جرایم رایانه‌ای با تخصص در حوزه حقوق دیجیتال و حریم خصوصی، به مشتریان کمک می‌کنند تا در مواجهه با نقض حقوق شخصی و اطلاعات خصوصی در دنیای آنلاین دفاع کنند. آنها با تحلیل موارد و ارائه راه‌حل‌های حقوقی، از افراد در برابر سوءاستفاده‌ها و نقض‌ها محافظت می‌کنند.

2. مشاوره در معاملات دیجیتالی

در دنیای دیجیتال، معاملات آنلاین و امور مرتبط با تجارت الکترونیکی از اهمیت بالایی برخوردارند. وکلای جرایم رایانه‌ای با داشتن دانش کامل از قوانین مربوط به این حوزه، به کسب‌وکارها و افراد کمک می‌کنند تا در معاملات و قراردادهای دیجیتالی به شکل قانونی عمل کنند و مشکلاتی را پیشگیری کنند.

وکیل جرایم رایانه ای - سرقت رایانه ای

ایا به دنبال بهترین وکیل جرایم رایانه ای در مشهد هستید؟ کلیک کنید تا به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

چگونه یک وکیل جرایم رایانه ای خوب پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن یک وکیل جرایم رایانه ای خوب می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

پرس‌وجو از دوستان و آشنایان
مراجعه به سایت‌های حقوقی
جستجو در اینترنت
مراجعه به کانون وکلای دادگستری

جرایم رایانه ای می‌توانند عواقب جبران‌ناپذیری برای افراد داشته باشند. از این رو، در صورت مواجهه با هرگونه مشکل حقوقی در این زمینه، حتماً از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. کیا وکیل با داشتن کادری مجرب از وکلای متخصص در زمینه جرایم رایانه ای، آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می‌باشد.

خدمات وکلای جرایم رایانه‌ای

1. پیگیری قضایای تخصصی

وکلای جرایم رایانه‌ای با تخصص در امور دیجیتالی مانند هک، تقلب اینترنتی، تجاوز به حریم خصوصی و جرایم مالی آنلاین، مشتریان خود را در دعاوی مرتبط با این موارد نمایندگی می‌کنند. آنها از نقطه اول تا پایان قضیه، به مشتریان خود کمک می‌کنند تا به بهترین نتیجه در دادگاه برسند.

2. مشاوره قبل از حقوقی

وقتی که شما قصد انجام یک عملیات دیجیتالی مانند انتشار محتوا، انجام تراکنش مالی یا تعامل با دیگران را دارید، وکیل جرایم رایانه‌ای می‌تواند به شما مشاوره دهد. او به شما توصیه‌های حقوقی می‌دهد تا از انجام اقداماتی که ممکن است به مشکلات منجر شوند، جلوگیری کنید.

 

هزینه وکیل جرایم رایانه ای چقدر است؟

جرایم رایانه ای علیه محرمانگی داده‌ها و سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی

قربانیان این دسته از جرائم رایانه‌ای معمولاً بیش از آنکه اشخاص حقیقی و کاربران عادی باشند، در سطوح کلان و در سطوح سازمانی و حقوقی قرار دارند. این دسته از جرائم شامل جاسوسی رایانه‌ای، شنود غیرمجاز و دسترسی غیرمجاز هستند. این جرائم عموماً با هدف دسترسی به داد‌های محرمانه ارتکاب می‌یابند و ممکن است مرتبط با امنیت ملی یک کشور باشد.

جرایم سایبری علیه صحت و تمامیت داده‌ها و سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی

این جرائم مستقیماً داده‌ها را هدف‌گیری می‌کنند. تغییر و تخریب داده‌ها، ایجاد اختلال در عملکرد و پردازش آن‌ها، مخفی کردن داده‌ها برای جلوگیری از دسترسی اشخاص مجاز به آن‌ها در چارچوب این فصل از جرائم قرار می‌گیرند.

کلاهبرداری و سرقت در ارتباط با جرایم کامپیوتری، اینترنتی و پلیس فتا

جرائم این دسته، می‌تواند علیه هر شخصی ارتکاب یابد. کلاهبرداری و سرقت از این طریق می‌تواند در مبالغ پایین یا در مبالغ کلان و نجومی باشد. در این نوع پرونده استفاده از یک وکیل کلاهبرداری نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

وکیل جرایم رایانه ای و مفاهیم پذیرفته شده از جرایم سایبری

به‌طور کلی در متون قانونی تعریف دقیقی از جرایم سایبری یا جرائم رایانه ای ارائه نشده است و صرفاً به تببین فهرستی از مصادیق و مجازات‌های مرتبط با این جرائم اکتفا شده‌است. با این حال به‌طور کلی می‌توان این جرائم را که در حوزه وکیل سایبری قرار دارد، در سه طبقه دسته‌بندی کرد:

 • جرائم وابسته به فضای سایبری: در این جرائم یک سیستم دیجیتال به عنوان وسیله حمله یا هدف حمله مورد توجه مجرمین سایبری قرار می‌گیرد. این مورد شامل حمله‌هایی علیه سیستم‌های کامپیوتری به‌منظور تخریب زیرساخت‌های فناوری‌اطلاعات و سرقت داده‌های شبکه با استفاده از بدافزارها می‌شود. هدف از سرقت داده‌ها در این دست جرائم سایبری، استفاده از آن‌ها برای ارتکاب جرائم دیگر است.

 • جرائمی که ارتکاب آن‌ها در فضای سایبر ممکن شده است: منظور از این جرائم، اقدامات مجرمانه‌ای است که شکل و مقیاس آن‌ها با بهره‌گیری از اینترنت دگرگون شده‌ است. رشد دسترسی به اینترنت این امکان را برای این جرائم به‌وجود آورده است که در مقیاس صنعتی ارتکاب یابند.

 • استفاده از اینترنت برای تسهیل تجارت مواد مخدر، تجارت انسان و انواع جرائم سنتی. که در این موارد وکیل قتل یا وکیل مواد مخدر نیز جهت بررسی دقیق تر پرونده از سوی کیا وکیل توصیه می‌شود.

هر شخصی می‌تواند قربانی جرائم سایبری شود. چه اینکه از طریق این فضا در معرض زورگویی و قلدری قرار گیرد یا قربانی کلاهبرداری و سرقت داده شود. در هر دو صورت با مراجعه به یک وکیل جرایم رایانه ای می‌توان از تبعات جرم بر قربانی کاست و نسبت به احقاق حق مجنیٌ‌علیه اقدام کرد.

وکیل جرایم رایانه ای در تهران و حومه

جرم علیه عفت و اخلاق عمومی و مجازات جرایم رایانه ای آن

هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند (علیه عفت و اخلاق عمومی رایانه ای) یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5میلیون ریال تا 40 میلیون ریال یا هر 2 مجازات جرایم رایانه ای محکوم خواهد شد.

توجه شود که تولید، ذخیره ونگهداری محتویات مستهجن فقط در صورتی که به قصد افساد یا تجارت باشد جرم سایبری و رایانه ای است. اما انتشار، توزیع و معامله محتویات مستهجن مطلقا (در هرصورت) جرم است. پس اگر فردی با گوشی موبایل خود محتویات مستهجن تولید کند مجازاتی ندارد مگر این که به قصد افساد یا تجارت باشد.

اگر فردی اعمال علیه عفت و اخلاق عمومی رایانه ای را حرفه خود قرار دهد یا به طور سازمان یافته اعمال مذکور را انجام دهد طبق تبصره 3.(م14 ق.ج.ر.)ممکن است مفسد فی الارض شناخته شده و به اعدام محکوم گردد. در غیر این صورت به حداکثر هر دو مجازات محکوم خواهد شد (یعنی 40 میلیون ریال جزای نقدی و 2سال حبس).

مواردی که ذکر شد در خصوص جرم محتویات مبتذل رایانه ای شخص به حداقل یکی از مجازات یعنی (5میلیون ریال یا 91روز حبس) محکوم می‌شود ضمنا محتویات مبتذل رایانه ای به آثاری می‌گویند که دارای صحنه و صور قبیحه باشد. همچنین محتویات مستهجن نیز به تصویر یا صوت یا متن واقعی یا غیر واقعی یا متنی اطلاق می‌شود که بیانگر برهنگی کامل زن یا مرد یا اندام تناسلی یا آمیزش یا عمل جنسی انسان است.

 • هرگاه محتویات مستهجن به کمتر از 10 نفر ارسال شود، مرتکب فقط به جزای نقدی (1میلیون ریال تا 5میلیون ریال) محکوم خواهد شد.
 • هرکس به طور غیر مجاز به داده ها یا سامانه‌های رایانه‌ای که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد (سرقت رایانه‌ای) به حبس از 91روز تا 1سال یا جزای نقدی از 5میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

مصادیق جرم سایبری علیه عفت و اخلاق عمومی رایانه ای

اگر الف که همسر ب است با بازکردن پیامک های تلفنی ب به رمز امنیتی یکی از شبکه های اجتماعی که به صورت پیامک برای وی ارسال شده دسترسی یابد و آنرا بر روی شبکه اجتماعی نصب شده در شبکه اجتماعی را دریافت کند این مورد مصداق جرم دسترسی غیر مجاز است و به مجازات مربوطه محکوم خواهد شد.

اما در شنود غیر مجاز هرکس به طور غیر مجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی را شنود کند به حبس از 6ماه تا 2سال یه جزای نقدی از 10میلیون ریال تا 40میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. توجه شود اگر شخص به داده‌های رایانه‌ای که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است جرم دسترسی غیر مجاز اما دسترسی به داده‌های سری جرم جاسوسی رایانه‌ای است.

 

جرایم رایانه ای - مجازات سرقت رایانه ای

جرم سرقت رایانه‌ای و مصادیق آن

جرم سرقت رایانه‌ای از جرایم رایانه ای اینست که شخصی داده‌های متعلق به دیگری را برباید اعم از این که داده در دست صاحب آن بماند یا نماند. توجه شود زمانی که داده از اختیار صاحب آن خارج می‌شود (مثلا داده پاک می‌شود) اگر شخصی که داده را پاک کرده آن را برای خود بر نداشته باشد جرم تخریب اتفاق افتاده اما اگر داده ها را برای خود برداشته باشد جرم سرقت رایانه‌ای رخ داده است.

مجازات سرقت رایانه‌ای بدین شکل است اگر داده های رایانه‌ای که سرقت شده در اختیار صاحب آن باشد مجازات مرتکب فقط جزای نقدی است. از 1 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال و در غیر این صورت به حبس از 91 روز تا 1 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات خواهد بود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در سرقت رایانه‌ای پولی (مالی) ربوده نمي‌شود بلکه داده‌های رایانه‌ای سرقت می‌شود.

مجازات کلاهبرداری رایانه‌ای

در کلاهبرداری رایانه‌ای از جرایم سایبری بر خلاف کلاهبرداری ساده که فقط گرفتن مال مشمول کلاهبرداری است. در کلاهبرداری رایانه‌ای علاوه بر مال، تحصیل منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری مشمول کلاهبرداری رایانه‌ای قرار می‌گیرد.

در کلاهبرداری رایانه‌ای انسانی فریب نمیخورد بلکه رایانه‌ فریب میخورد بنابراین اگر انسانی فریب خورده و پول را از طریق سامانه‌های سایبری به دیگری انتقال دهد کلاهبرداری ساده یا دیگر جرایم علیه اموال است تحت هیچ عنوان کلاهبرداری رایانه‌ای نیست.

مثلا اگر الف با توسل به وسایل متقلبانه ب را فریب دهد و ب از طریق عابر بانک پول را به حساب الف بریزد کلاهبرداری ساده محقق شده است نه رایانه‌ای زیرا در اینجا انسانی فریب خورده است مجازات کلاهبرداری رایانه‌ای علاوه بر رد اصل مال به صاحبش به حبس از 1 تا 5سال یا جزای نقدی از 20 میلیون ریال تا 100 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 

چگونه یک وکیل جرایم رایانه ای خوب پیدا کنیم؟

 

نتیجه‌گیری

وکلای جرایم رایانه‌ای با داشتن تخصص در زمینه حقوق دیجیتال و جنایات اینترنتی، نقش بسیار مهمی در حمایت از حقوق شخصی و حریم خصوصی افراد ایفا می‌کنند. با همکاری با وکیل جرایم رایانه‌ای، شما می‌توانید در مقابل تهدیدات و خطرات دیجیتالی دفاع قوی‌تری داشته باشید و از امور دیجیتالی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

به عنوان یک چالش جدید در حقوق امروزی مطرح است و حمایت قانونی متخصصانه در این زمینه امری ضروری است. وکیل جرایم رایانه‌ای با دانش و تخصص خود می‌تواند به محافظت از حقوق شما در دنیای دیجیتال کمک کرده و در برابر تهدیدات امنیتی و حقوقی مرتبط با این حوزه، شما را مدافعت نماید.

پرسش‌های متداول

چگونه وکیل جرایم رایانه‌ای مناسب را پیدا کنم؟

برای انتخاب وکیل جرایم رایانه‌ای مناسب، بهتر است از منابع آنلاین و سایت‌های حقوقی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تجربه دیگران و نظرات مشتریان قبلی نیز بهره‌برداری کنید.

چگونه می‌توانم از خدمات وکیل جرایم رایانه‌ای استفاده کنم؟

برای استفاده از خدمات وکیل جرایم رایانه‌ای، می‌توانید با وکلای متخصص در این حوزه تماس بگیرید. ابتدا مشاوره اولیه را درخواست دهید تا موارد مختلف مورد بررسی قرار گیرد. در این جلسه اولیه، شما می‌توانید مسائل و نیازهای خود را برای وکیل تشریح کنید و سپس او پیشنهادات و راهکارهای حقوقی خود را ارائه خواهد داد.

آیا هزینه‌های وکیل جرایم رایانه‌ای بالا  هستند؟

هزینه‌های وکیل جرایم رایانه‌ای بسته به مواردی مانند سطح پیچیدگی موضوع، مدت زمان مورد نیاز برای پیگیری قضیه و تخصص وکیل ممکن است متغیر باشد. اما ارزش همکاری با وکیل جرایم رایانه‌ای در حفاظت از حقوق شما در دنیای دیجیتالی بسیار ارزشمند است.

سلام ممنون بابت وقتی که گذاشتید من مهدی مشهدی هستم خوش حال میشم نظرتون درباره این محتوا بیان کنید

6 دیدگاه برای “وکیل جرایم رایانه ای | مشاوره رایگان – (1402)

 1. حسام گفته:

  یکی از سایت که واقعا وکیل در حوزه جرایم رایانه ای با تجربه داشت خواستم تشکر کنم بابت راهنماییتون

  • mahdi Mashhadi گفته:

   برای استفاده از خدمات وکیل جرایم رایانه‌ای، می‌توانید با وکلای متخصص در این حوزه تماس بگیرید.

 2. نسترن گفته:

  سلام می تونم واقعا بگم یکی از سایت های پر کاربرد و مفید هستش و خیلی عالی و در دسترس هست وکیل ها ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *