وکیل طلاق توافقی کیست ؟

وکیل طلاق توافقی  : برخلاف جریان رایج کشمکش‌های زوجین در دعاوی طلاق که عمدتاً منجر به طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده‌ها می‌شود، زن و مرد بنا به دلایلی ترجیح می‌دهند با مراجعه به یک وکیل طلاق توافقی  این مسیر را کوتاه‌تر کنند. برای دریافت مشاوره از وکیل طلاق توافقی  کیا وکیل را هم‌گام خود بدانید. ما مفتخریم که در تیم حقوقی کیا وکیل شما را از بهترین مشاوره‌‌ها در زمینه طلاق توافقی و سایر دعاوی خانوادگی بهره‌مند سازیم.

یکی از روش‌های متداول امروزی در طلاق دادن بین زوجین، روش طلاق توافقی می‌باشد. طلاق توافقی همانطور که از نامش برمی‌آید، نوعی از طلاق است که با توافق زوجین صورت می‌پذیرد  و به وسیله دادگاه به توافق دو طرف مبنی بر طلاق رسمیت داده می‌شود.

درصورتی که دنبال وکیل خوب برای طلاق در تهران هستید، وقت را هدر ندهید و با دهتر وکالت ما در غرب تهران تماس بگیرید.

آدرس دفتر وکیل وکیل طلاق توافقی : آدرس : تهران – میدان انقلاب – خیابان جمال زاده جنوبی – پلاک 144 – طبقه 4 – واحد 8

طلاق یکی از مسائل حساس و پیچیده‌ای است که ممکن است برای افراد و خانواده‌ها پیامدهایی ناخوشایند به همراه داشته باشد. اما با استفاده از خدمات یک وکیل طلاق توافقی حرفه‌ای، می‌توان به راحتی و با صلح‌آمیزی این مسائل را حل نمود و روند طلاق را بهبود بخشید.

انواع طلاق

طلاق مبارات: نوعی طلاق توافقی است که در آن به جهت عدم علاقه زن و مرد به یکدیگر زن مهریه یا مال دیگری به مرد پرداخت می کند تا او را طلاق دهد. طلاق مبارات از اقسام طلاق بائن است و در آن مرد نمی تواند به زن رجوع کند.

طلاق رجعی چیست: در صورتی که طلاق به درخواست زوج باشد طلاق رجعی صورت می گیرد.

طلاق بائن: در صورتی که طلاق به درخواست زوجه باشد طلاق بائن صورت می گیرد.

طلاق خلع: طبق ماده 1146 قانون مدنی: طلاق خلع آن است که زن به واسطه کراهتی که از شوهر خود دارد در مقابل مالی که به شوهرطلاق بگیرد اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و یا بیشتر یا کمتر از مهر باشد.

همچنین درصورت نیاز به مشاوره و گرفتن وکیل طلاق توافقی در تهران می‌توانید با کیا وکیل در ارتباط باشید.

تأثیر طلاق بر زندگی افراد

طلاق تأثیرات متفاوتی بر زندگی افراد دارد. این تأثیرات می‌توانند روانی، اجتماعی، و مالی باشند. همچنین، اطلاعات در مورد حقوق و تعهدات مالی در طلاق نیز بسیار مهم است.

وکیل طلاق توافقی گروه وکلای کیاوکیل مشاوره حقوقی آنلاین و وکالت پرونده های حقوقی و کیفری - طلاق سریع

وکیل طلاق توافقی: تجربه و حرفه‌ای در حل اختلافات خانوادگی

وکیلان طلاق توافقی با داشتن تجربه و تخصص در زمینه حل اختلافات خانوادگی، به شما کمک می‌کنند تا بهترین راه حل‌ها را برای طلاق صلح‌آمیز و منصفانه پیدا کنید. آنها با درک حساسیت‌ها و نیازهای شما، در جهت رسیدن به توافقاتی که هر دو طرف راضی هستند، تلاش می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید – (وکیل جرایم رایانه ای)

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از فناوری‌های رایانه‌ای، جرایم مرتبط با این حوزه نیز افزایش یافته است. جرایم رایانه‌ای، عبارتند از اعمالی که به صورت غیرقانونی و با استفاده از ابزارهای رایانه‌ای انجام می‌شوند و موجب آسیب به افراد، سازمان‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای می‌شوند.

مزایای وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی نسبت به طلاق دادرسی چندین مزیت دارد. این نوع طلاق به دلیل حل مسائل به صورت صلح‌آمیز و بهترین توافقات ممکن، زمان و هزینه‌های کمتری را ایجاد می‌کند. همچنین، در این نوع طلاق، افراد مستقلی در اختیار دارند و خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

در صورت استخدام وکیل طلاق توافقی نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد در تمام مراحل دادگاه نیست.

برای کسانی که تا کنون با دادگاه اصطلاحا سر و کار نداشته اند، گذشته از نا آگاهی نسبت به طلاق توافقی، استرس و اضطراب مواجه با قاضی و حضور در دادگاه وجود دارد. بدیهی است طرفی که وکیل اختیار کند دچار اینگونه اضطراب ها نخواهد شد.

عده ای از مردم با توجه به شخصیت، شغل و سایر مسایل معتقدند که اگر در مجتمع قضایی خصوصا دادگاه خانواده حضور پیدا کنند چه بسا که با شخص آشنا و یا از اقوام رو به رو شوند و این به زعم آن ها برایشان خوب نیست، گذشته از درست و غلط بودن این اعتقاد که جنبه شخصی دارد، بودن وکیل به جای موکل از جمله دیگر مزایای وکیل طلاق توافقی می باشد که این مشکل را حل می کند.

بی شک یکی از آسانترین و سریعترین پرونده ها طلاق توافقی است، اما اهل فن می دانند در جای که توافق های زوجین زیاد، مدت دار و یا پیچیده است، نیاز به کسی است که از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به ظرایف و دقایق طلاق توافقی آگاه باشد. لذا توصیه بر این است که حتی الامکان در تمام مراحل طلاق توافقی از وکیل استفاده کنید.

روند وکیل طلاق توافقی و لزوم وکیل برای طلاق

در طلاق توافقی، وکیل شما با حضور حرفه‌ای و حاذق در مذاکرات، تلاش می‌کند تا به توافقاتی برسید که به هر دو طرف احترام گذاشته شود و نیازهای هر دو را برآورده کند. این روند با صلح‌آمیزی و بدون نیاز به دادگاه و دادخواست‌های طولانی اجرا می‌شود.

در تمام جوامع بشری امروز، هیچ جامعه و فرهنگی نیست که نهاد خانواده را ارزشمند و قابل احترام نداند. در کشور ما بنیان خانواده از آنجا که مأمن پرورش نسل، عامل تعالی معنوی و آرامش فرد است، مقدس شمرده شده است. با این حال گاهی حفظ ستون خانواده به‌دلیل عدم سازش زوجین با مشکل مواجه می‌شود. از این رو بسیاری از زوجین که تمایلی به ادامه زندگی مشترک ندارند، چاره را در گسستن قانونی پیوند زناشویی می‌دانند.

چنانچه می‌خواهید، تا حد امکان از مراجعات مکرر به دادگاه بپرهیزید و به‌دنبال یک وکیل طلاق توافقی در تهران هستید، کیا وکیل را همراه خود بدانید. تأکید ما در کیا وکیل به زوجین در وهله اول، تلاش جهت سازش و ترمیم شکاف‌های موجود در روابط زناشویی و انتخاب طلاق به‌عنوان آخرین راه حل است.

چنانچه تصمیم قطعی برای رسیدگی به مراحل طلاق توافقی را دارید و می‌خواهید، این مسیر را سریع‌تر پشت سر بگذارید، ابتدا از مشاوره یک وکیل طلاق توافقی در تیم حقوقی ما بهره‌مند شوید.

وکیل طلاق توافقی به دو صورت قابل تصور است !

حالت اول :

درخواست وکیل طلاق توافقی اولین گزینه‌ای است که زوجین با سند ازدواج، گامی در پله‌های محاکم می‌گذارند. این اقدام به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا بسیار طولانی است و حوصله زوجین را از سر می‌برد و انصراف آن‌ها را به دنبال دارد. بنابراین، بهتر است این مسئله را با کمک وکیل دادگستری انجام داد تا مسیر طلاق به حداقل برسد و زوجین در پله‌های محاکم دچار دوندگی نشوند.

با مراجعه به وکیل دادگستری و اعطاء وکالت، می‌توان مسیر طلاق را به کمتر از یک ماه تقلیل داد. وکلاء دادگستری با ثبت دادخواست طلاق توافقی یا تغییر خواسته از طلاق یکطرفه به طلاق توافقی، مراحل صدور حکم طلاق را انجام می‌دهند و واقعه طلاق را ثبت کرده و گواهی ثبت واقعه طلاق را به زوجین تحویل می‌دهند.استفاده از این روش سبب می‌شود که فرآیند طلاق به سرعت و به‌صورت توافقی و منصفانه انجام شود و زوجین با ارامش و رضایت به زندگی جدید خود ادامه دهند.

حالت دوم : حالتی است که زوج به زوجه وکالت بدهد تا وی در خصوص مطلقه نمودن خود اقدام نماید. در این حالت زوجه ناچارا باید به وکیل دادگستری مراجعه نماید. چرا که مجوز ثبت واقعه طلاق می­بایست از محاکم دادگستری اخذ شود و صرفا وکیل دادگستری توانایی اقدام در

 

محاکم دادگستری را دارد. از همین رو زوجه باید با در دست داشتن سند مربوط به وکالتنامه که مطلقه نمودن زوجه را تجویز نموده به وکیل دادگستری مراجعه نماید.

وکیل طلاق توافقی در تهران - طلاق توافقی - گروه وکالت کیاوکیل مشاور حقوقی

 

بیشتر بخوانید – (وکیل خانواده

شرایط طلاق توافقی

طلاق توافقی نوعی از طلاق است، که زوجین بنا را بر حل مسائل مختلف زندگی مشترک، قبل از طلاق بین خود می‌گذارند. تا بعد از جدا شدن نیازی به حل و فصل موضوعات مختلف و مراجعات مکرر به دادگاه نداشته باشند.

از جمله این مسائل که بعد از طلاق مطرح می‌شود، مسئله درخواست مهریه از سوی زن و پرداخت آن از طرف شوهر است.

زن و شوهر باید در قرارداد بین خود که برای موضوع طلاق توافقی می‌نویسند؛ به خوبی موضوع مقدار مهریه‌ای که باید از سوی زوج پرداخت شود و نحوه پرداخت آن و شیوه قسط بندی آن را مشخص نمایند.

در خصوص مهریه، حق تصمیم گیری با زن می‌باشد، و زن می‌تواند هر قراری را در خصوص نحوه پرداخت مهریه و میزان قسط پرداختی در هر ماه یا در طول سال اتخاذ نماید. و یا حتی هر مقداری را که می‌خواهد از مهریه خود ببخشد.

مسئله دیگر که در طلاق توافقی و در توافقنامه فی ما بین زوجین، مطرح می‌شود مسئله اجرت المثل است. که باید بابت کارهایی که زن در طول زندگی مشترک به دستور شوهر خود و نه به صورت خودسر انجام داده است. مبلغی تحت عنوان اجرت المثل، از سوی شوهر به همسر خود پرداخت بشود.

کارهایی از قبیل آشپزی، نظافت و نگهداری و پرستاری از فرزندان و همچنین شوهر، می ‌توانند از موارد درخواست اجرت المثل از طرف زن باشد.

مقدار اجرت المثل پرداختی از سوی شوهر به همسر خود، از طرف دادگاه تعیین می‌شود. اما زوجین می‌توانند میزان کمتری را برای اجرت المثل، از مقداری که دادگاه تعیین کرده است. در قرارداد خود معین کنند.

موضوع پرداخت نفقه، که شامل هزینه‌های متعارف زندگی زن، می‌باشد نیز هم از طریق مراجعه به دادگاه و هم با استفاده از توافقی که بین زن و شوهر صورت می‌گیرد، یا نوشته می‌شود. می‌تواند تعیین گردد.

همینطور موضوع ملاقات فرزندان به جامانده از ازدواج، بعد از طلاق زوجین میتواند در قرارداد بین دو طرف، تعیین تکلیف شود.

همه موارد فوق در یک قرارداد بین دو طرف نوشته شده و به امضای هر دوی آنها می‌رسد.

شیوه صدور حکم طلاق توافقی از سوی دادگاه

با مراجعه زوجین به دادگاه و با ارائه کردن مدارک هویتی، مثل کارت ملی و شناسنامه و همینطور عقدنامه ایشان و با ارائه سند توافق خود مبنی بر اراده دو طرف، در شکل‌گیری طلاق توافقی، که این سند باید به امضا و اثر انگشت هر دو طرف رسیده باشد و توسط دو شاهد عادل گواهی شده باشد. دادگاه با فرستادن زوجین به نزد مشاور خانواده و صدور گواهی عدم امکان سازش از سوی مرکز مشاوره، رای به صدور طلاق با توجه به مفاد توافقنامه دو طرف صادر می‌نماید.

طلاق توافقی نیز مانند طلاقی که از سوی شوهر اخذ می‌شود، دارای همان شرایط طلاقنامه شرعی است و میزان عده آن سه پاکی از عادت ماهیانه یعنی حدود سه ماه می‌باشد

طلاق توافقی زوجین را ملزم به اجرای توافقات صورت گرفته در قرارداد فی ما بین خود می‌کند؛ و هرگونه تخلف از شرایط آن باعث می‌شود تا طرف متخلف، از سوی دادگاه یا اجرای ثبت، ملزم به عمل به شرط توافقنامه شود.

حتی در خصوص توافقات مالی صورت گرفته در مورد مهریه و یا نفقه، عدم پرداخت اقساط و یا مبلغ توافق شده از سوی شوهر می‌تواند باعث حال شدن مبلغ مهریه یا نفقه شود.

حال شدن به معنی این است که، وقتی شما از پرداخت بدهی قسط بندی شده خود، به صورت متوالی امتناع می‌کنید. در برخی موارد بعد از عدم پرداخت قسط اول مثل نفقه و یا پس ازعدم پرداخت چند قسط مهریه، بر اساس رویه دادگاه، توافق قسط بندی بین شما و طرف مقابل بر هم می‌خورد.  طرف مقابل در این حالت  قانوناً می‌تواند،  تمام مبلغ بدهی را به صورت یکجا از شما مطالبه کند.

هزینه‌ها و مدت زمان مورد نیاز برای اخذ طلاق توافقی

هزینه‌های مورد نیاز جهت اخذ طلاق توافقی شامل  هزینه‌های ثبت دادخواست در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، هزینه‌های مربوط به آزمایشات بارداری، چنانچه زن باردار باشد و همینطور آزمایش مربوط به باکرگی زنان، که البته اجباری نیست، اگر زن و شوهر قبل از نزدیکی با یکدیگر و در دوران عقد تصمیم به جدایی بگیرند.

هزینه‌های مربوط به مراجعه به مراکز مشاوره خانواده که در معیت دادگاه خانواده در پرونده‌های طلاق انجام وظیفه می‌کنند.

این هزینه‌ها توسط مرکز مشاوره اخذ می‌شود و برای صدور گواهی عدم امکان سازش، که یکی از موارد الزامی در پرونده‌های طلاق می‌باشد. مراجعه به این مراکز توسط قانون الزام آور شده است.

مشاوران این مراکز با بررسی شرایط زندگی مشترک بین زوجین، نظر خود را در رابطه با عدم امکان سازش بین دو طرف و ادامه زندگی مشترک آنها اعلام می‌کنند، و این نظریه را تحت عنوان گواهی عدم امکان سازش به دادگاه ارائه می نمایند.

هزینه دادرسی طلاق که باید به دادگاه خانواده مربوطه پرداخت شود و هزینه‌های مربوط به حق الوکاله، اگر پرونده با حضور وکلا پیگیری شود. از جمله هزینه‌های متداول پرونده‌های طلاق توافقی می‌باشد.

زمانی که برای پیگیری پرونده‌های مربوط به طلاق توافقی باید صرف شود، زمانی چند ماهه است که معمولاً چنانچه بدون حضور وکیل پیگیری شود، پروسه‌ای طولانی و زمانبر را برای افراد رقم خواهد زد.

به کارگیری وکیل در مراحل پیگیری پرونده طلاق  توافقی، هم می‌تواند میزان مراجعه به دادگاه را توسط زوجین کاهش دهد و هم میزان زمان صرف شده برای پیگیری پرونده را بین چند هفته تا یک ماه، بیشتر طولانی نکند، و طرفین را زودتر به مقصود مورد نظرشان برساند.

روشهای وکیل طلاق توافقی به چه صورت است ؟

طبق قوانین ، زن حق طلاق ندارد مگر در موارد استثنایی که یکی از آنها حق طلاق می باشد. زن می تواند در شروط ضمن عقد خود به حق طلاق اشاره نموده و در این مورد وکالت بلاعزل گرفته باشد.

روشهای طلاق توافقی متنوع می‌باشد. ساده ترین راه این است که ، هر دو طرف بر سر اجرای طلاق تفاهمی، توافق کرده باشند یا با مراجعه به وکیل طلاق توافقی به توافق برسند و هر دو درخواست طلاق نمایند.

در روش دیگر، طلاق به درخواست مرد انجام می گردد.

همچنین طلاق می تواند از سوی زوجه، بنابر شروط دوازده گانه ضمن عقد درخواست  شود.

آمادگی برای طلاق

قبل از تصمیم به طلاق، زوجین نیاز دارند که به دقت تمام جنبه‌ها را بررسی کنند و از تصمیم خود مطمئن شوند. مشاوره و پشتیبانی از وکیلان متخصص نیز در این فرآیند می‌تواند بسیار مفید باشد.

مراحل طلاق در غرب تهران

طلاق یک فرآیند قانونی است و باید طبق مراحل مشخص انجام شود. این مراحل شامل تقاضا برای طلاق، تعیین تعهدات مالی و نفقه، توزیع دارایی‌ها و مسائل مرتبط با حضانت فرزندان می‌شوند. می توانید برای مشاوره با وکیل در غرب تهران تماس بگیرید و به صورت رایگان به شما کمکم کنیم .

 

مدارک برای اجرای حکم طلاق توافقی

پس از تشخیص  دادگاه ، جهت اجرای طلاق توافقی بین زوجین باتوجه به قوانین طلاق توافقی باید مدارک ذیل در مراحل طلاق توافقی جهت اجرای حکم آماده شود.

شرح توافقات طرفین

گواهی عدم بارداری زوجه

نامه ی نظریه ی مشاوره خانواده

ماهیت طلاق و لزوم گرفتن وکیل طلاق توافقی

اصلی ترین سوال در رابطه با طلاق این است که کیا طلاق توافقی گرفتن؟ آیا گرفتن طلاق توافقی به راحتی امکان پذیر است؟ در جواب این سوال به طور خلاصه می توان گفت بله. درصورتی که با مشاوره حقوقی با وکیل مجرب طلاق توافقی جلو بروید و در طول پرونده وکالت شما به عهده وکیل کاردان باشد قطعا طی این پروسه سریع و قطعی خواهد بود.

طلاق خلع آنگونه که در ماده 1146 قانون مدنی آمده است نوعی جدایی زوجین است که زن به‌دلیل کراهتی که از مرد دارد، در ازای بخشیدن مالی (مانند مهریه یا معادل آن، کمتر یا بیشتر از آن) از شوهر طلاق می‌گیرد. در مقابل، در طلاق مبارات زوجین به‌دلیل کراهتی که هر دو طرف نسبت به یک‌دیگر دارند، مایل به طلاق هستند.

زوجین در طلاق توافقی بر سایر جزئیات نظیر حضانت فرزند، نفقه و مهریه توافق می‌کنند و حتی ممکن است، زوجه تمام یا بخشی از مهریه خود را در ازای این طلاق به زوج ببخشد. هرگونه توافق بر سر کاهش، افزایش یا تقسیم اموال در این نوع طلاق میان زوجین قابل اجرا است.

در فرآیند طلاق، همراهی یک وکیل تخصصی در زمینه توافق‌نامه‌های جدایی می‌تواند به شما کمک کند تا با حداقل تنش‌ها و تداخل‌ها، این مسیر را طی کنید. در این مقاله، به اهمیت وکیل طلاق توافقی می‌پردازیم و نقش او در فرآیند جدایی آرام و منصفانه را بررسی می‌کنیم.

وکیل طلاق توافقی در تهران - گرفتن اجرت المثل در طلاق توافقی

طلاق توافقی، یک نوع طلاق است که در آن زوجین به صورت مشترک تصمیم به جدایی می گیرند و در مورد مسائل مالی و فرزندان به توافق می رسند. در این نوع طلاق، نیازی به رسیدگی قضایی نیست و زوجین می توانند با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت توافق نامه خود، طلاق خود را ثبت کنند.

وکیل طلاق توافقی، یک متخصص حقوقی است که در زمینه دعاوی خانواده آموزش دیده است. او می تواند به زوجین در فرآیند طلاق توافقی کمک کند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از حقوق خود دفاع کنند و طلاق خود را به صورت قانونی و بدون مشکل انجام دهند…

 

حقوق خانواده و وکیل طلاق توافقی

تخصص در توافق‌نامه‌ها

وکیل حقوق خانواده با تخصص در طلاق توافقی، دارای دانش جامعی درباره توافق‌نامه‌ها و موارد قانونی مرتبط با آن‌ها هستند.

مشاوره در تصمیم‌گیری

وکیل طلاق توافقی نه تنها در مسیر حقوقی به شما کمک می‌کند، بلکه در تصمیم‌گیری‌های مهم در مورد حقوق و منافع شما نیز راهنمایی می‌کند.

مزایای طلاق توافقی

 آرامش در فرآیند

وکیل طلاق توافقی با هدف رسیدن به توافق‌های منصفانه، به کاهش تنش‌ها و اختلافات در فرآیند جدایی کمک می‌کند.

 زمان کوتاه‌تر

توافق‌های طلاق توافقی معمولاً زمان کمتری برای اتمام فرآیند جدایی نیاز دارند که این امر باعث می‌شود فرآیند به سرعت و بدون تعطیلی پیش برود.

انتخاب وکیل مناسب

تجربه و دانش

وکیلان تخصصی در طلاق توافقی با تجربه و دانش لازم، می‌توانند به شما در تدوین توافق‌نامه‌های مناسب کمک کنند.

مشورت و مشاوره

با انتخاب وکیل طلاق توافقی، می‌توانید در مشورت‌هایی مرتبط با مسائل حقوقی و مالی خود به او اعتماد کنید.

وکیل طلاق توافقی با دانش و تخصص خود می‌تواند به شما در تجربه‌ای آرام و منصفانه از فرآیند طلاق کمک کند. با انتخاب مناسب وکیل و مشاوره مداوم با او، می‌توانید بهترین تصمیم‌ها را برای آینده خود بگیرید و به صورت آرام به جدایی بپردازید.

مراحل وکیل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی به شرح زیر است:

1. مراجعه به مرکز مشاوره خانواده

2. تشکیل پرونده در دادگاه خانواده

3. تنظیم دادخواست طلاق توافقی

4. مراجعه به دادگاه خانواده برای رسیدگی به پرونده

5. صدور گواهی عدم امکان سازش توسط دادگاه

6. ثبت طلاق در دفترخانه ازدواج

مزایا و معایب طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله مزایای این نوع طلاق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت و سهولت انجام طلاق

کاهش هزینه‌های طلاق

جلوگیری از بروز اختلافات و تنش‌های بیشتر بین زوجین

از جمله معایب طلاق توافقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم امکان بازگشت به زندگی مشترک

احتمال بروز مشکلات مالی و حقوقی در آینده

کیا وکیل، بهترین انتخاب برای طلاق توافقی

گروه وکالت کیا وکیل با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در حوزه طلاق توافقی، بهترین انتخاب برای زوجین متقاضی طلاق توافقی است. وکلای کیا وکیل با تجربه و مهارت خود، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، طلاق توافقی شما را انجام می‌دهند.

کیا وکیل در زمینه  وکالت طلاق توافقی، خدمات زیر را ارائه می‌دهد؟

مشاوره حقوقی رایگان

تنظیم دادخواست وکیل طلاق توافقی

پیگیری پرونده در دادگاه خانواده

ثبت طلاق در دفترخانه ازدواج

نکاتی برای طلاق توافقی

برای اینکه وکیل طلاق توافقی شما به بهترین شکل ممکن انجام شود، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

از یک وکیل متخصص در زمینه طلاق توافقی کمک بگیرید.

تمام شرایط و تبعات طلاق توافقی را به خوبی بدانید.

در مورد موضوعات مالی و حقوقی با همسر خود به توافق برسید.

از هرگونه رفتار و گفتار تحریک‌آمیز و توهین‌آمیز در طول روند طلاق خودداری کنید.

امیدواریم این محتوا برای شما مفید بوده باشد.

اما چند نکته مهم در مورد وکیل برای طلاق توافقی که در صورت عدم رعایت نکات به ظاهر ساده در آینده ممکن است برای هر کدام از زوجین مشکلات فراوانی ایجاد کند.

رجوع در زمان عده و درخواست مهریه بذل شده

یکی از نکاتی که معمولا زوجین و گاها وکلای جوان تر به آن دقت نمیکنند. امکان سلب درخواست رجوع از سمت خانم می باشد. مثال: اگر زوجین برای طلاق توافقی و شرایط ذیل آن ( مهریه – حضانت فرزندان مشترک و نفقه و …)  به توافق نهایی رسیده باشند و مراحل دادگاه و مشاوره طلاق توافقی را نیز طی کرده باشند. ممکن است خانم قبل از اتمام عده درخواست مجدد مهریه خود را داشته باشد!!! اگر در متن قرارهای اولیه تنظیم شده امکان رجوع برای خانم یا اقا به صورت مکتوب سلب نشده باشد.

تازه اول کار و مشکلات جدید خواهد بود. برای مشاوره با وکیل طلاق و دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه وکیل طلاق توافقی و نحوه جلوگیری از آن لطفا با گروه وکلای کیا وکیل تماس حاصل فرمایید.

مهریه سنگین تضمین طلاق نیست

با وجود تمام راهکارهای قانونی و موراد ذکر شده در متن بالا، باز هم گاهی شرایط زندگی به گونه ای سخت می‌شود که راهی جز جدایی وجود نخواهد داشت. همین امر موجب شده است بسیاری از بانوان و خانواده‌ی آنها در هنگام ازدواج به حربه مهریه‌های سنگین متوسل شوند. به‌عنوان وکیل طلاق که سال ها در امر دعاوی خانواده فعال هستیم باید اشاره کنم که مهریه سنگین امروزه نمی‌تواند در بسیاری از موارد اقا را ملزم به طلاق نماید؛ چراکه با تقدیم دادخواست اعسار و قسط بندی مهریه درخواست طلاق همسر خود را رد می‌کنند.

همچنین تقسیط مهریه نیز تنها تا ۱۱۰ سکه قابل پذیرش است و فراتر از آن را، فقط مرد در صورتی ملزم به پرداخت است که اموالی غیر از مستثنیات دین داشته باشد. بنابراین بهتر این است که به‌جای مهریه‌های چند صد سکه‌ای در هنگام عقد، بانوان از وکالت در طلاق استفاده کنند.

طلاق توافقی و خانواده - گروه وکالت کیاوکیل مشاور حقوقی

بیشتر بخوانید – (وکیل ملکی)

هزینه وکیل طلاق توافقی

سرمایه گذاری در املاک، یک راه عالی برای کسب درآمد و افزایش ارزش دارایی ها است. اما برای اینکه بتوان از این سرمایه گذاری به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، نیاز به دانش و تجربه کافی در زمینه املاک است. وکیل ملکی، یک متخصص حقوقی است که می تواند به افراد کمک کند تا در زمینه مسائلی مانند خرید و فروش ملک، اجاره ملک، ارث و میراث، و… مشاوره حقوقی دریافت کنند.

خرید و فروش ملک، یک فرآیند پیچیده است که نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. وکیل ملکی می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند ملک مورد نظر خود را با بهترین قیمت و شرایط خریداری کنند.

امروزه با توجه به مشکلاتی که درخواست طلاق یک طرفه دارد، منجمله صرف زمان زیاد به طوری که درخواست طلاق از سمت اقا تا شش ماه و درخواست طلاق از خانم گاها تا 2 سال زمان نیاز دارد. در نهایت نیز مشخص نیست حکم دادگاه دقیقا چه خواهد بود. از این رو اکثر زوجین برای جدایی به سراغ وکیل طلاق توافقی میروند که هزینه وکیل طلاق توافقی از این رو اهمیت پیدا می‌کند. روند طلاق بین 2 تا 7 روز کاری قابل انجام است و موکلین محترم در هیچ یک از مراحل دادگاه و جلسات مشاوره و در نهایت دفترخانه نیاز به حضور نخواهند داشت و تمام کارها توسط وکیل طلاق توافقی ایشان قابل انجام است.

طلاق توافقی به دو شکل قابل انجام خواهد بود. هزینه طلاق توافقی در دو حالت متفاوت می‌باشد. اما درنظر داشته باشید پرداخت هزینه وکیل طلاق توافقی از ضررهای مالی بعدی جلوگیری خواهد کرد.

طلاق توافقی با حضور هر دو نفر (خانم و آقا) در دفتر وکالت و امضا اسناد مربوطه

که در این حالت شما نیاز به دو وکیل خواهید داشت ( از نظر قانونی یک وکیل نمیتواند وکالت هر دو طرف را همزمان بر عهده بگیرد) و بهتره هر دو وکیل از یک دفتر وکالت انتخاب شوند تا کارهای هماهنگی و انجام امور مربوط به دادگاه و جلسات مشاوره در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. در این حالت هزینه وکیل طلاق توافقی نیز کمتر خواهد شد.

داشتن حق طلاق توسط خانم (طلاق توافقی)

در این روش نیز خانم در قالب عقدنامه یا سند مجزا از همسر خود حق طلاق را دریافت کرده است. به این معنا که هر زمانی که خانم اراده کند، میتواند از جانب همسر خود یک وکیل انتخاب کرده و مراحل طلاق توافقی را طی کند. در این روش داشتن حق طلاق بلاعزل خیلی مهم بوده و در صورتی که در عقدنامه این عبارت بلاعزل نوشته نشده باشد، در آینده میتواند مشکل ساز شود. برای دریافت جزییات دقیق و نکات لازم در مورد متن حق طلاق بانوان، لطفا با وکیل طلاق توافقی دفتر کیاوکیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان با وکیل خانواده و طلاق پرداخت نفقه در طلاق توافقی - وکیل طلاق توافقی

نتیجه‌گیری

وکیل طلاق توافقی یکی از انواع طلاق آسان و معمولاً بهترین انتخاب، برای زوجینی است که می‌خواهند هرچه زودتر و به روش عاقلانه و کم ضرر، به زندگی مشترک خود پایان دهند.

سعی کنید در رسیدن به توافق با همسر، برای طلاق توافقی، وضعیت مالی خودتان را در نظر داشته باشید و بر روی حداقل‌هایی از لحاظ مالی برای پرداخت مهریه و نفقه و اجرت المثل و غیره، توافق نمایید که بتوانید از عهده پرداخت اقساط و عمل به تعهدات خود بر بیایید.

وضعیت مربوط به ملاقات با فرزندان را به طور دقیق در توافق‌نامه خود مشخص کنید.

حتی الامکان سعی کنید تا با دادن دادخواست همزمان، هزینه دادرسی را بین خود و طرف مقابل تقسیم نمایید.

قبل از اقدام برای انجام طلاق توافقی از یک وکیل خبره مشاوره دریافت کنید و تا جای ممکن بدون حضور وکیل، توافقنامه را تنظیم نکرده و پروسه طلاق را در دادگاه کلید نزنید.

مسئله حضانت فرزندان، مسئله‌ای جدا از توافق زوجین برای طلاق است. پس شرایط ریز حضانت را به دادگاه موکول و واگذار کنید.

وکیل طلاق توافقی با تخصص و تجربه خود می‌تواند به شما کمک کند تا در روند طلاق با صلح‌آمیزی و حرفه‌ای پیش بروید. با انتخاب این نوع طلاق، می‌توانید به طور سریع و موثر مسائل خانوادگی را حل کرده و به زندگی جدیدی با آرامش و رضایت ادامه دهید

در این مقاله به بررسی مفهوم طلاق، انواع طلاق، تأثیرات آن بر زندگی افراد، آمادگی برای طلاق، مراحل طلاق، مشکلات ممکن در طلاق و نکات پایانی پرداختیم. طلاق یک مسئله پیچیده است که نیاز به مطالعه و آگاهی دارد تا افراد بتوانند تصمیمات مناسبی بگیرند.

پرسش‌های متداول

آیا وکیل طلاق توافقی فقط برای ازدواج‌های پیچیده مناسب است؟

خیر، وکیل طلاق توافقی مناسب برای ازدواج‌های مختلفی است، حتی اگر مواردی از جمله توافق‌های مالی یا حضانت وجود داشته باشد. این وکیلان با دانش و تجربه‌ای که دارند، به شما کمک می‌کنند تا توافقی منصفانه و آرام انجام دهید.

آیا تمام توافق‌ها باید توسط دادگاه تأیید شوند؟

خیر، توافق‌نامه‌های طلاق توافقی معمولاً نیاز به تأیید دادگاه ندارند. با امضای شما و همسرتان بر روی توافق‌نامه، می‌توانید فرآیند جدایی را به طور آرام و منصفانه پشت سر بگذارید.

آیا می‌توانم توافق‌نامه را در آینده تغییر دهم؟

بله، اگر شرایط شما در آینده تغییر کند، می‌توانید توافق‌نامه را با توافق همسرتان تغییر داده یا اصلاح کنید. اما توصیه می‌شود که این تغییرات توسط یک وکیل حقوق خانواده نیز نقدی شوند.

آیا می‌توانم بدون وکیل در توافق تلاش کنم؟

با وجود اینکه اجباری نیست، اما توصیه می‌شود که حتماً از خدمات یک وکیل طلاق توافقی استفاده کنید. وکیل با دانش حقوقی و تجربه خود می‌تواند به شما در تدوین توافق‌نامه و حفظ منافعتان کمک کند.

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

برای دریافت مشاوره رایگان یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات وکیل طلاق توافقی، لطفاً با ما تماس بگیرید یا به دفتر ما در منطقه غرب تهران مراجعه کنید. ما آماده‌ایم تا شما را در این مسیر همراهی کنیم و به حل مشکلاتتان بپردازیم.

2 دیدگاه برای “وکیل طلاق توافقی | (1402)

    • گروه حقوقی کیاوکیل گفته:

      خیر، وکیل طلاق توافقی مناسب برای ازدواج‌های مختلفی است، حتی اگر مواردی از جمله توافق‌های مالی یا حضانت وجود داشته باشد. این وکیلان با دانش و تجربه‌ای که دارند، به شما کمک می‌کنند تا توافقی منصفانه و آرام انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *